GM komt in december met plan van...
Autovideo: Jaguar XF 3.0D
Spyker stopt met assemblage in...
SUV-rijder dupe kilometerheffing
Productie elektrische Smart van...
Opvolger Ford Fusion ook met...
Geely wil Volvo België open houden
Winteraanbieding van Saab: de 9-3...
BMW onthult 5 Serie volgende week
Hyundai zoekt locatie voor derde...
Renault scherpt verbruik 1.2-motor...
Verkoop Skoda Yeti boven...
Ten minste één variant opvolger...
Volgende Lancia Ypsilon wordt Pools
Mercedes SLS AMG mogelijk op...
Opel richt zich op volumemodellen,...
Vernieuwde Ford Galaxy en S-Max op...
Eerste Amerikaanse Kia gebouwd
30 November: onthulling Audi A8
Nederlands debuut Jaguar XJ op...
Audi A6 in de aanbieding
Mazda 2 komt in zomer 2010 op...
Dacia Duster voor Alain Prost
Reorganisatie GM Europa gaat...
Mercedes SLS kost €242.976
Een Porsche 911 om op te vreten
GM wil staatssteun versneld...
Meer nieuwe personenwagens in...
Mercedes stapt uit McLaren
Nieuwe BMW X3 eerst in Europa in...
Onthuld: Mitsubishi 'Outlander...
Besluit over Amerikaanse Mercedes...
Honda in Nederland afhankelijk van...
Peugeot scoort boven verwachting...
Kia Venga vanaf €14.995 leverbaar
Auto rijdt etmaal op dierlijk afval
Vergelijkingssite voor leaseauto's
Autovideo: Peugeot 5008
Aston Martin Rapide voor 2010...
Engelse Aston Martin-sfeer bij...
Peugeot en Citroën zien de zon...
Chinese Geely heeft plan...
'Porsche krijgt miljardenlening'
Chevrolet Traverse bij Pietersen
Gekibbel om productienummers Aston...
Volkswagen Polo TSI kost €17.390
Renault gaat strijd aan met Nano
Oudere ondernemersauto's ontlopen...
Miljoenen naheffing leaserijder
Nee, BMW heeft gelijk. Er bestaat geen lichtgewicht M3, maar als je er één of meer wilt hebben, dan kun je bij de M-divisie aankloppen. De huistuner, een submerk van BMW, vervaardigt de wagen alleen op speciaal verzoek. Eén en ander dat de autofabrikant ontkent dat hij bestaat, heeft te maken met de homologatie. Er zit geen officiële typegoedkeuring op het model. De Duitsers laten iedere wagen per stuk keuren en registreren. Vandaar dat de M3 GTS in eerste instantie alleen op de thuismarkt wordt geleverd. In een later stadium -reken op de zomer van 2010- volgen landen buiten Duitsland.
Het demonstratiemodel van M Power is aan de buitenzijde verrijkt met een verstelbare carbon fibre splitter en dito taartschep op de achterklep, alsmede een aangepaste diffusor en speciale 19 inch lichtmetalen wielen met 225/35-voorbanden en 285/30-achterbanden. Wie op de ramen klopt, ontdekt dat het geen glas is. BMW M gebruikt Macrolon. Alles is gericht op een geoptiomaliseerde wegligging in combinatie met een lager wagengewicht. Dat geldt ook voor het interieur. De achterbank is verdwenen, net als de radio, de airco en het navigatiesysteem. Voorin staan koolstofvezel kuipstoelen met zespuntsgordels en voor gebruik op het circuit monteert de fabrikant voor de zekerheid een brandblusser en een stroomonderbreker. Het resultaat is dat de M3 GTS minder dan 1,5 ton weegt.
Als slagroom op de taart lepelpt M Power een 4,4 liter V8-motor in het vooronder. Het blok komt tot meer dan 450 pk, een peekaatje of 30 meer dan de standaard, vier liter grote krachtbron. Aan de motor koppelt de fabrikant een 7-traps M-transmissie met dubbele koppeling.
De M3 GTS staat zoals hier afgebeeld op de prijslijst voor € 115.000,-. Voor de duidelijkheid. Dat bedrag is exclusief belastingen. BMW's M GmbH start in mei 2010 met de levering. De bouw van de auto heeft plaats in dezelfde ruimte als de onderneming de M3 GT4 vervaardigd.
© 1996-2009 Uitgeversmaatschappij De Telegraaf B.V., Amsterdam. Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer

Stedentrip Istanbul
Yummy Webcams! 18+
Nu met gratis preview!
Boek nu uw
Pech onderweg:
Op wereldreis?
Afvallen voor € 19,99 p.w. beinshape.nl