*

Zoeken
  Zoeken met  
Dodge Dart Dodge Dart
za 07 jan 2012, 19:41 18

Gelekt: Dodge Dart

AMSTERDAM -  Nog voordat de officiële onthulling op de Detroit Autoshow heeft plaatsgevonden, is het Dodge niet gelukt de nieuwe Dart binnen de deuren te houden.

De Dart is bedoeld voor de Amerikaanse markt. In Europa komt het model als Alfa Romeo Giulietta op de markt. De nieuweling heeft een iets langer en breder platform (Compact U.S. Wide) ten opzichte van de Giulietta. Hierdoor moet het model iets meer interieurruimte bieden om aan de wensen van Amerikaanse klanten te kunnen voldoen. Voor de aandrijving heeft Dodge drie motoren ter beschikking gesteld. Naast de 2,0 liter en 2,4 liter Tigersharkmotoren levert Dodge ook de welbekende 1.4 liter Turbo met MultiAir-techniek uit huize Fiat. Laatstgenoemde techniek is ook toegepast op de 2.4 Tigershark. De motoren worden gekoppeld aan een manuele of automatische zesbak en een transmissie met dubbele koppeling met maar liefst negen verzetten.

Meer informatie geeft Dodge komende week vrij wanneer het doek officeel van de vierdeurs sedan wordt getrokken op de North American International Auto Show in Detroit.

Bekijk de video op Autovisieblog.nl


Weekendabonnement
Proefabonnement?

Volg ons ook op Facebook, Twitter en Hyves.

Autovisie voor autonieuws, testverslagen sinds 1956, evenementen, aankoopinformatie en nog veel meer.


HUISREGELS
Voor reageren op artikelen bij telegraaf.nl en haar subsites gelden huisregels. Klik hier om die regels te lezen.
Mijn vader heeft een Dodge Dart gereden in 1967,10 jaar lang maar dat was wel effe een ander model en veel mooier.Gr Dodge Fan.
Mallorca mann, Moers  | 21:20 | 08.01.12
Δ Ik heb een klacht over deze reactie
Lijkt op de Mitsubishi Lancer. Best mooi! Wie hier een opel tigra in ziet moet ff z'n ogen laten nakijken!
marco, rotterdan  | 15:56 | 08.01.12
Δ Ik heb een klacht over deze reactie
schitterend niet zo'n eenheids worst als de meeste europesche auto's.
moslima uit maroko, rockanje  | 15:55 | 08.01.12
Δ Ik heb een klacht over deze reactie
Lijkt meer op een nieuwe versie van de Chrysler Neon dan een Alfa Romeo.....
AA, Amsterdam  | 14:38 | 08.01.12
Δ Ik heb een klacht over deze reactie
Een Amerikaan met een Fiat motor is alles behalve een Amerikaan. Leuk voor de Europese markt, verder niks meer dan dat.
Walther, Capelle  | 14:06 | 08.01.12
Δ Ik heb een klacht over deze reactie
Niet echt een nekkendraaier.
k.j., Coevorden  | 13:24 | 08.01.12
Δ Ik heb een klacht over deze reactie
Ooit weleens in een Tigra gereden? Moet je echt niet doen. Deze Dart is 10 x beter en heeft ook nog wegligging, wat je van een stilstaande Tigra niet kan zeggen.
H.v.D., Adam  | 12:38 | 08.01.12
Δ Ik heb een klacht over deze reactie
Wie denkt dat dit per ongeluk is gebeurd heeft nog nooit te maken gehad met een afd. marketing, kom nou.
Beta, Schouwen-Duiveland  | 12:18 | 08.01.12
Δ Ik heb een klacht over deze reactie
verschil is dat de Dart in amerika de helft minder kost dan de alfa in het hebberige Nederland.
toni, leiden  | 12:10 | 08.01.12
Δ Ik heb een klacht over deze reactie
het lijkt net een honda dart , omgekeerde wereld, in de jaren 70 keken alle japanners naar amerikaanse auto's om ze na te maken! is nu precies omgekeerd.
van dam, zatonie  | 11:30 | 08.01.12
Δ Ik heb een klacht over deze reactie
Maakt me hebberig. Maar 9 versnellingen lijkt me niet lekker rijden.
Ronald, Zoetermeer  | 10:36 | 08.01.12
Δ Ik heb een klacht over deze reactie
Wie vind dat dat ding op een tigra lijkt moet toch zijn ogen eens open doen. Een tigra die stil staat is nog sneller dan deze.
vinnear, tholen  | 10:24 | 08.01.12
Δ Ik heb een klacht over deze reactie
Goedendag wat een lelijk ding. De Dart van vroeger (U weet wel het rijtje Charger, Dart, Coronet) zag er een stuk beter uit. Het enige fatsoenlijke dat ze maken zijn de Charger en Challenger, waarom kan dat hier niet? Gewoon een stuk staal, dikke V8 erin en klaar.
A. Avezaat, Harkstede  | 10:18 | 08.01.12
Δ Ik heb een klacht over deze reactie
Goh een auto fabrikant die nog echte motoren gebruikt in plaats van horlogemotortjes van 1200 cc
Delmunda, Klaaswaal  | 09:23 | 08.01.12
Δ Ik heb een klacht over deze reactie
Het ook helemaal niet de bedoeling dat ie onopgemerkt blijft: geslaagde actie van de marketing afdeling!
Henk, Arnhem  | 21:23 | 07.01.12
Klagen over deze reactie niet meer mogelijk
jammer dat hij in europa uit komt als alfa is hij direct minder aantrekkelijk
h, hoogeveen  | 21:04 | 07.01.12
Klagen over deze reactie niet meer mogelijk
het lijkt op een slopel tigra
jac, amsterdam  | 21:00 | 07.01.12
Δ Ik heb een klacht over deze reactie
Lijkt wel een opel Tigra van tig jaar geleden, maar goed wie niet probeert ;-)
Hans M, Hoofddorp  | 20:37 | 07.01.12
Δ Ik heb een klacht over deze reactie
MEMBER OF INTERNATIONAL JURY:
car_of_the_year
engine_of_the_year
Autovisie 10 ligt nu in de winkel!
Bestel het magazine nu online of
neem een abonnement op Autovisie