Zoeken
  Zoeken met  
8.4 °C
NW4
 
files 11
18 km.
euro95
diesel
1,799
1,458
 
 
wo 15 aug 2012, 05:03 0 reacties

De wraak van Ford

Guus Hoevenaars
AMSTERDAM - „Versla Ferrari!” Een kreet ontstaan uit woede en waarschijnlijk de instructie van Henry Ford II aan zijn medewerkers. Dat was namelijk zijn voornaamste doel, nadat het Italiaanse sportautomerk hem had afgewezen als overnamekandidaat. Iets waar we blij mee mogen zijn, want het leidde tot een icoon: de Ford GT40.

Dit weekend gaan er maar liefst drie GT40's onder de hamer bij veilingen in Amerika. Dat is uniek, want het gebeurt niet vaak dat dit model op de markt komt, laat staan met drie tegelijkertijd. Deze snelle Ford is namelijk een icoon uit de autowereld en daarom erg gewild bij liefhebbers.

De woede van Henry Ford II ontstond in 1963 nadat een overname van Ferrari was mislukt. Ford wilde daarom wraak nemen en wel op de plek waar Ferrari op dat moment domineerde: de 24 uur van Le Mans. Het Italiaanse merk had die race sinds 1960 elk jaar gewonnen en leek oppermachtig. Ford ging aan het werk en stoptem miljoenen in het prestigeproject en in 1966 stonden de GT40's aan de start van Le Mans om de zevende overwinning van Ferrari op rij te voorkomen. De wraak van Henry was zoet. De Ford GT40's pakte na 24 uur racen de eerste, tweede én derde plaats. Ook in de drie jaar die daarop volgden, was de overwinning in Le Mans voor Fords paradepaardje.

In 2005 en 2006 bouwde Ford de GT, een sportauto die qua uiterlijk een moderne interpretatie van de GT40 was. Hoewel het merk ruim vierduizend exemplaren wist te verkopen, haalt de auto het volgens veel liefhebbers niet bij de originele versie uit de jaren 60.

Lees meer over de bijzondere te veilen exemplaren vandaag op de Autovisie Petrolheads-pagina in Sp!ts.

Benieuwd naar de wildklinkende brul van de Ford GT 40?


Schrijf een reactie
Login
De inhoud van dit veld is privé en zal niet openbaar worden gemaakt.