*

Zoeken
  Zoeken met  
fiat punto fiat punto
di 30 aug 2011, 10:00

TwinAir-motor voor Fiat Punto

AMSTERDAM -  Jazeker, u leest het goed. TwinAir-motor voor de Fiat Punto. Geen Grande Punto of Punto EVO, maar gewoon Punto. Fiat gebruikt nog maar één aanduiding voor de compacte hatchback. Vanaf januari, als Fiat de Punto een lichte restyling geeft, is de wagen ook met de tweecilinder TwinAir-motor leverbaar.

fiat punto fiat punto

De komst van de tweepitter en de naamswijziging maken deel uit van reeks aanpassingen voor het Modeljaar 2012. De fabrikant geeft de Punto drie nieuwe carrosseriekleuren (Turquoise, Ruby Red en Graphite Grey), voert de bumper voortaan geheel in carrosseriekleur uit en introduceert nieuwe bekledingsstofjes voor zowel het dashboard als de stoelen. Ook komt de autobouwer met een serie nieuwe lichtmetalen wielen.

Het belangrijkste Punto-nieuws is de introductie van de tweecilinder TwinAir-krachtbron in een motorruimte waarin momenteel alleen een vierpitter onderdak krijgt. Het blokje levert met behulp van een turbo precies 85 pk aan vermogen en genereert een koppel van 145 Nm bij 2000 tpm. Aan de tweecilinder koppelt Fiat een zesversnellingsbak en voor wie extra zuinig wil rijden is een ECO-knop aanwezig. Volgens de fabrikant ligt het verbruik dermate laag dat de CO2-uitstoot op 98 g/km ligt. Dat is dermate laag dat de wagen onder de huidige belastingsregels vrijgesteld van wegenbelasting en BPM wordt.

Op motorisch vlak nemen de Italianen de 1,3 liter MultiJet-dieselmotor onder handen. Het blok met 85 pk en 200 Nm stoot voortaan slechts 90 g/km uit. Daarmee blijft de krachtbron verzekert van belastingvoordeeltjes.

Fiat start met de levering begin volgend jaar. De versie met TwinAir-motor krijgt een eigen positionering binnen het gamma, waarbij de uitrusting afwijkt van de overige types. Om de nadruk op de motortechniek te leggen, staat op de klep, het dashboard en de hoofdsteunen TwinAir vermeld.


Weekendabonnement
Proefabonnement?

Volg ons ook op Facebook, Twitter en Hyves.

Autovisie voor autonieuws, testverslagen sinds 1956, evenementen, aankoopinformatie en nog veel meer.


MEMBER OF INTERNATIONAL JURY:
car_of_the_year
engine_of_the_year
Autovisie 10 ligt nu in de winkel!
Bestel het magazine nu online of
neem een abonnement op Autovisie