Het is wat met de naamgeving van Toyota's nieuwste model. De auto heet op de thuismarkt Alpha. In de Verenigde Staten plakt Toyota de letter V achter de Prius-naam en in Europa dus Plus. In Nederland komt er dus Wagon achter Prius te hangen.
De woordvoerder van Toyota Nederland zegt dat Wagon duidelijk maakt waar het model voor staat. "Hij is groter en ruimer en biedt meer functionaliteit. We zien de Wagon dan ook als welkome aanvulling op ons bestaande leveringsprogramma. Hij zal nieuwe klanten aanspreken, personen die meer ruimte nodig hebben en ondertussen wel zo groen mogelijk willen rijden."
Volgens de woordvoerder is het nog te vroeg om iets te zeggen over kannibalisme met de vijfdeurs Prius. "De Wagon is groter dan de Prius. Mogelijk stappen Prius-rijders over op de Wagon omdat ze meer ruimte voor werk, hobby of gezin nodig hebben."
Wanneer de Prius Wagon precies komt, weet de importeur niet. Komend jaar in ieder geval. In Duitsland wordt over juli gesproken. De zevenpersoons wagen beschikt over dezelfde aandrijflijn als de Prius, maar met lithium-ion accupakket.
© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer