De Avensis, de derde generatie sinds de lancering van de productlijn in 1997, ondergaat een tussentijdse opfrisser. Dat uit zich aan de voorzijde in een aangepast front met lagere lichtunits, een verse grille en strakker gelijnde bumper. Achter springt eveneens een nieuw getekende bumper in het oog, terwijl de indeling van de lichtclusters is gewijzigd. Ondanks de nieuwe bumperpartij blijft de lengte van zowel sedan als stationwagon hetzelfde als voorheen.
Achter de opgefriste neus schuilt een reeks verbeteringen. Toyota heeft zich bij het realiseren van de opknapbeurt tevens gericht op het technische aspect van de auto. Hoofddoel was het comfort op een hoger niveau te krijgen. De fabrikant claimt dat het geluidsniveau binnenin is teruggebracht. Het interieur is ook nader onder de loep genomen om het kwaliteitsgevoel te verbeteren. Onderdelen die regelmatig worden aangeraakt, zoals deurgrepen, middentunnel, ventilatieroosters en pookknop voelen beter aan en bovendien zijn de bekledingsstoffen van hoogwaardigere kwaliteit en van een nieuw design. De chauffeur kijkt nu uit over een gerestyled dashboard met witte instrumentenverlichting. Bovendien zijn er stoelen gemonteerd die meer steun geven, zo claimt Toyota.
Het motorische deel bestaat onveranderd uit een 145 pk sterke 1.8 benzineversie en diesels van 2,0 (124 pk) en 2,2 liter (148 pk) inhoud. De tweeliter zelfontbrander is echter flink onder handen genomen. De Japanse techneuten hebben de CO2-uitstoot fors weten terug te dringen. De oliegestookte vierpitter komt nu nog maar tot 119 g/km, dat was 139 g/km. Een enorme stap voorwaarts. In veel Europese landen voldoende om in aanmerking te komen voor belastingvoordelen, maar niet in Nederland. Hier stoot de zelfontbrander 3 g/km te veel uit om in de lagere bijtellingscategorie van 20% (in plaats van 25%) te vallen.
© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer