Officieel heet het model DongFeng Peugeot 308. Het grote Chinese bedrijf DongFeng heeft diverse joint-ventures opgebouwd in het land waaronder met het Franse PSA. Sinds 1992 heet die tak 'Dongfeng Peugeot-Citroën Automobile' (DPCA) en wordt het met het jaar succesvoller. Enkele Peugeots en Citroëns die in China worden geïmporteerd worden niet via DPCA verkocht maar via andere dealers. Het huidige gamma van Dongfeng Peugeot bestaat uit de 207, 307, 3008, 408, 508 en RCZ.
Tweelingbroertje
Volgens Peugeot is de 308 sedan het tweede model dat in China zal worden gebouwd, naast de onlangs gelanceerde 508. Deze wordt sinds augustus in de Wuhan-fabriek gefabriceerd. Begaat Peugeot hier een fout? De 408 sedan werd al in 2010 onthuld en sinds dat jaar ook in die fabriek gemaakt. De verwarring wordt nog groter, want de 408 is, net als de 308 sedan, gebaseerd op de 308 hatchback. De 308 met toegenomen wielbasis onderscheidt zich met een eigen ontworpen dashboard waarbij de ronde roosters het veld hebben moeten ruimen. De neus kenmerkt zich door een forse grille met chromen invulling. Inspiratie voor de achterzijde werd opgedaan bij de grotere 508 sedan.
De 308 sedan zal vanaf oktober op de Chinese markt komen. Een carrière buiten het Aziatische land staat vooralsnog niet gepland.
© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer