*

Zoeken
  Zoeken met  
skoda MissionL skoda MissionL
vr 23 sep 2011, 16:58

Skoda Rapid opvolger eerste Octavia

AMSTERDAM -  Skoda noemt de productieversie van de MissionL “op bepaalde wijze de opvolger van de vorige generatie Octavia”. Hij dicht namelijk het gat dat na de hogere positionering van de huidige Octavia is ontstaan.

skoda MissionL skoda MissionL
skoda MissionL skoda MissionL
skoda MissionL skoda MissionL

De eerste generatie Octavia was Skoda’s eerste stap om een serieus modellengamma op te bouwen en met succes. Op dit moment is de familie aardig uitgedijt. Boven de Octavia is er de Superb, in het SUV-segment biedt het merk de Yeti en de MPV-liefhebbers worden bediend met de Roomster. Een stadsauto op basis van de Volkswagen Up komt er aan.

Door de lancering van de tweede editie Octavia is de productlijn verder van de Fabia af komen te staan en dat gat wordt gevuld met de Rapid, een totaal nieuw model. Met een lengte van 4,30 meter wordt de wagen dik 25 cm korter dan de Octavia, maar ontwikkelingsbaas Eckhard Scholz belooft meer interieurruimte voorin dan zijn grote broer. Scholz noemt bovendien een bagagevolume van 500 liter. De beperkte lengte gaat dus niet ten koste van de laadruimte. Overigens, net als de Octavia en Superb is de Rapid een vijfdeurs hatchback. Voor specifieke markten komen er meerdere varianten. Scholz zegt dat het concept zodanig is ontwikkeld dat Skoda het model op de wensen van de verkoopmarkt kan afstemmen. Zo krijgt India een uitgeklede versie. Het ontwerp van de Rapid voor West-Europa komt nagenoeg overeen met die van het studiemodel MissionL. Het glazen dak komt mogelijk op de accessoirelijst, de lichtmetalen wielen zeker.

Naast drie- en viercilindermotoren van 60 tot 150 pk werkt de autobouwer aan een hybride-aandrijflijn. Verdere details ontbreken nog.

In Duitsland noemt Skoda al een prijskaartje van 13.000 euro. Wat de auto in Nederland moet gaan kosten, is niet bekend. De importeur laat desgevraagd weten de wagen scherp in de markt te zetten. De wagen komt pas eind volgend jaar deze kant op. Skoda start eind dit jaar de productie van de Indiase variant. Voor Nederland komt de auto uit Tsjechië, maar ook in Rusland en China zal de Rapid geproduceerd worden.


Weekendabonnement
Proefabonnement?

Volg ons ook op Facebook, Twitter en Hyves.

Autovisie voor autonieuws, testverslagen sinds 1956, evenementen, aankoopinformatie en nog veel meer.


MEMBER OF INTERNATIONAL JURY:
car_of_the_year
engine_of_the_year
Autovisie 10 ligt nu in de winkel!
Bestel het magazine nu online of
neem een abonnement op Autovisie