Eind vorig jaar dook op internet het gerucht op dat Audi geen vervolg zou geven aan de RS4. Als enige medium ter wereld sprak Autovisie het bericht direct tegen. Korte tijd later bevestigde een hooggeplaatste functionaris van Quattro GmbH nogmaals dat Audi een vervolg geeft aan de RS4. Stephan Reil, General Manager Development Audi quattro GmbH, zei afgelopen januari tegenover Autovisie dat hij zich verbaasde over de berichtgeving. "Voor Audi is de RS4 uitgegroeid tot een belangrijk model met veel liefhebbers", aldus Reil.
Het levende bewijs dat de RS4 in de pijplijn zit, wordt hier geleverd. Audi rijdt met een testexemplaar van de RS4 op de beruchte Nordschleife. Het hier gespotte exemplaar beschikt over een achtcilindermotor. Het is de vraag of dat de krachtbron uit de RS5 is of de nieuwe bi-turbo V8-motor uit de S6/S7 en S8. Zeker is dat de RS5-blok in het vooronder van de RS4 past.
Audi brengt de RS4 eind 2012 of begin 2013 op de markt. Het concern richt zich eerst op de facelift voor de A4 en de marktintroducties van de S6, S7 en S8. Na de RS4 komt overigens ook een RS5 Cabriolet. Insiders melden een showroomdebuut van de open vierzitter in 2013.
© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer