*

Zoeken
  Zoeken met  
Erwin Nyhoff Erwin Nyhoff
wo 22 feb 2012, 17:47 0

,,Ik ben gek op Amerikaanse auto's"

door Theo Kuijpers
HEETEN -  „Ik ben een echte Amerikafreak en hou vooral van die dikke wagens uit de tijd van Elvis Presley, Chuck Berry en Buddy Holly. Neem zo’n oude Ford Mustang of een Cadillac Eldorado, dat zijn auto’s waar ik gek op ben. Laatst reed ik in de buurt van Brummen en zag daar bij The Gallery een prachtige klassieke Cadillac voorbijkomen. Ik ben gewoon omgedraaid en er achteraan gereden om ervan te genieten. Helaas bleek de prijs aan de hoge kant”, zegt zanger Erwin Nyhoff, derdeprijswinnaar bij The Voice of Holland.

Autopassie van Erwin Nijhoff

De in Overijssel woonachtige zanger bekent eerlijk dat hij zijn liefde voor klassiekers even heeft moeten wegstoppen omdat er geen geld voor was. „Er staan nu weer flink wat optredens in de agenda, dus ik hoop binnen enkele jaren toch een Cadillac aan te kunnen schaffen. Voorlopig moet ik het echter nog gewoon met een Peugeot 307 HDi doen. Een heel nette gezinsauto die bovendien ook nog de nodige bagageruimte voor mijn muziekinstrumenten biedt. We hebben drie kinderen, dus het kan er allemaal mooi in.”

Erwin Nyhoff (39), die in de jaren negentig met zijn band The Prodigal Sons de nodige bekendheid genoot, reed al op jonge leeftijd met trekkers en auto’s. „We woonden op een boerderij en daar zit je als kind al snel achter het stuur van een tractor. Dat gold ook voor autorijden. Mijn vader deed er niet moeilijk over, toen ik een jaar of 15 was reed ik al in zijn auto. Hij zat er natuurlijk wel naast. Dat was een Opel Ascona 16S en daar ben ik dus mee opgegroeid. Zo’n goudkleurige.”

„Ik weet nog goed dat we op een keer werden aangehouden door de politie omdat die auto er zo krakkemikkig uitzag. Maar mijn vader wist precies waar hij op de bodem moest stampen om die agent ervan te overtuigen dat de auto nog prima in orde was. Later is-ie voor een andere Ascona ingeruild. Die Opel had een tweeliter dieselmotor met zo’n lekker zwaar geluid. Die heb ik later van mijn vader overgenomen en werkelijk helemaal op gereden. Op een gegeven ogenblik kwam ik niet eens meer boven de honderd uit.”

De Heetense zanger zegt zich niet altijd aan de toegestane snelheid te houden: „Ik ben niet roomser dan de paus, dus wil best toegeven dat ik af en toe ietsjes harder rijd. Vroeger kreeg ik nogal wat bekeuringen binnen, maar dat is tegenwoordig stukken minder geworden. Inmiddels weet ik waar de meeste flitspalen staan…”

Autovisie lees je ook op de iPad. Nieuws, video's en achtergronden. Kijk hier voor een preview!

Reageren niet mogelijk.

Weekendabonnement
Proefabonnement?

Volg ons ook op Facebook, Twitter en Hyves.

Autovisie voor autonieuws, testverslagen sinds 1956, evenementen, aankoopinformatie en nog veel meer.


MEMBER OF INTERNATIONAL JURY:
car_of_the_year
engine_of_the_year
Autovisie 10 ligt nu in de winkel!
Bestel het magazine nu online of
neem een abonnement op Autovisie