*

Zoeken
  Zoeken met  
di 04 dec 2007, 13:59

Agenda Audi-modellen voor 2008

AMSTERDAM -  De agenda van Audi met alle modelintroducties voor 2008 ligt op straat. Voor komend jaar plant de autobouwer onder andere een facelift voor de A3 en de A6 en brengt Audi de Q5 met een beperkt motorgamma uit.

Volgens het document komt de A3 Cabriolet aan het einde van het eerste kwartaal uit. De auto wijkt behalve het dak optisch af van de hatchbacks, maar daar brengt Audi vrij snel verandering in. Halverwege het jaar ondergaan ook de drie- en de vijfdeurs modellen een facelift. De productlijn van de TT wordt uitgebreid met de S-versie. Dat type vormt het topmodel van de TT-lijn. Onder de kap hangt een 270 pk sterke viercilinder turbomotor. Vierwielaandrijving is standaard. Een S Tronic-bak is tegen meerprijs leverbaar. Omstreeks mei komt de auto op de markt.

Nog deze maand verschijnt de A4, maar het programma is beperkt tot de sedan-variant. De Avant komt komend voorjaar. Het programma komt overeen met die van de berline.

Weer een trede hoger in het programma vinden we de A5 Coupé. In het eerste kwartaal komen extra aandrijflijnen beschikbaar, zoals een voorwielaangedreven 1.8 TFSI met Multitronic en 2.0 TDI met handbak. Voor de S5 volgt in het eerste kwartaal een Tiptronic-transmissie. De A6 ondergaat een lichte facelift.

De Q7 wordt eindelijk leverbaar met de reeds aangekondigde 6.0 V12 TDI-dieselmotor, goed voor 500 pk. Aan het eind van het derde kwartaal wordt dit oliegestookte topmodel uitgeleverd. De auto debuteerde eerder dit jaar op de autoshow in Detroit. Audi lanceert zoals bekend een tweede SUV, de Q5. Zoals zijn naam al aangeeft krijgt dat model een plaatsje onder de Q7 in het programma. De auto gaat in het derde kwartaal van 2008 in de verkoop. In eerste instantie is de vijfdeurs softroader verkrijgbaar met 2.0 en 3.0 dieselmotoren en een 2.0 TFSI-benzinekrachtbron, goed voor achtereenvolgens 170 pk, 240 pk en 210 pk.

Het document geeft alleen aan wanneer modellen in Duitsland op de markt verschijnen. Audi toont komend jaar namelijk ook nog de A5 Cabrio als vervanger van de open A4. Het model zal echter pas in 2009 in de verkoop gaan.


Weekendabonnement
Proefabonnement?

Volg ons ook op Facebook, Twitter en Hyves.

Autovisie voor autonieuws, testverslagen sinds 1956, evenementen, aankoopinformatie en nog veel meer.


MEMBER OF INTERNATIONAL JURY:
car_of_the_year
engine_of_the_year
Autovisie 10 ligt nu in de winkel!
Bestel het magazine nu online of
neem een abonnement op Autovisie