*

Zoeken
  Zoeken met  
wo 10 sep 2008, 17:20

Nieuwe Infiniti FX via parallelimport al gearriveerd

rotterdam -  De kersverse dealer van Infiniti moet in ons land zijn deuren nog openen. De Rotterdamse en Amsterdamse vestigingen zouden oorspronkelijk in september hun poorten openen. Dat wordt nu begin volgend jaar. Daarmee geeft het nieuwe merk op de Nederlandse markt de weg vrij voor de grijze autohandel, die nu als eerste de spiksplinternieuwe FX importeren.

Pietersen US Carcenter claimt de primeur te hebben. Het bedrijf heeft de FX met 3,5 liter V6-motor naar hier gehaald. Wel de allernieuwste FX, maar niet de Europese versie. De uitvoering voor ons continent krijgt af-fabriek de 3.7 V6- of 5.0 V8-motor mee. Pietersen, dat bekend staat om het importeren van modellen die officieel niet door fabrikanten worden geleverd, haalt met name Amerikaanse modellen, al maakt het bedrijf voor het Japanse Infiniti een uitzondering. De auto’s komen daarentegen wel uit de Verenigde Staten. Daar is Infiniti al net zo lang verkrijgbaar als Lexus.

In Nederland worden de producten van Nissan's luxemerk al enkele jaren geïmporteerd. Enkele honderden exemplaren staan hier ten lande al geregistreerd, met dank aan inventieve en nieuwsgierige autohandelaren en autokopers met een afwijkende smaak van de massa. De vorige editie FX is het populairste model uit de Infiniti-familie. Halverwege dit jaar werd die mastodont afgelost door de tweede generatie. De auto ziet er nog stoerder uit. Hij is er in twee types, de FX37 en de FX50. Echter, in Amerika wordt gestart met een FX35 in plaats van een FX37. Het verschil? De motor onder de reusachtige neus. Wel een zescilinder, maar voorzien van een cilinderinhoud van 3,5 liter met een vermogen van 303 pk. Of anders gezegd, 0,2 minder slagvolume en zeventien paardenkrachten minder output. De versies van Pietersen zetten bovendien de trekkracht ook middels tweewielaandrijving op de weg, terwijl de ‘Europese’ FX37 standaard vierwielaandrijving krijgt. Een zeventrapsautomaat zorgt voor de vermogensoverdracht tussen V6-motor en wielen.

De Amerikaanse versie is al dan niet standaard uitgerust met zaken als 18-inch wielen, een Bose-multimediapakket, achteruitrijcamera, sideview-camera’s en sleutelkaart. De ‘importeur’ vraagt € 71.980,- voor de FX35 4WD. Het lagere prijskaartje van de tweewielaangedreven versie is nog niet bekend.


Weekendabonnement
Proefabonnement?

Volg ons ook op Facebook, Twitter en Hyves.

Autovisie voor autonieuws, testverslagen sinds 1956, evenementen, aankoopinformatie en nog veel meer.


MEMBER OF INTERNATIONAL JURY:
car_of_the_year
engine_of_the_year
Autovisie 10 ligt nu in de winkel!
Bestel het magazine nu online of
neem een abonnement op Autovisie