*

Zoeken
  Zoeken met  
wo 25 feb 2009, 13:59

Debuut op Salon van Genève

Schitterende Aston Martin DBS Volante

gaydon -  Aston Martin grijpt de Salon van Genève aan om de DBS Volante aan het programma toe te voegen. Dat is volgens het merk de 16e convertible in de 95-jarige geschiedenis (het is maar dat u het weet) en zal traditioneel worden uitgerust met wegklapbare stoffen kap.

Niet dat die stoffen kap ook nog maar in één enkel opzicht doet denken aan systemen die bij Astons-uit-de-oudheid werden gebruikt, want de bestuurder hoeft nu nog slechts een veertiental seconden de vinger op een drukknop te houden, in welke tijdspanne de kap soepeltjes en geheel gemotoriseerd achterin een opbergvak verdwijnt. Dat kan zelfs allemaal rijdend tot een snelheid van 30 mph (48 km/u) meldt men trots vanuit Gaydon. Volgens dr. Ulrich Bez, sinds vele jaren al Astons grote roerganger, zorgt de nieuwe DBS Volante zelfs voor ,,de meest relaxte rij-ervaring ooit,'' waarvan acte.

Andere genotsfactoren dan alleen maar open rijden zijn er echter ook volop te vinden. De 517 pk sterke V12 motor die onder de kap ligt bij voorbeeld. Die levert ook nog eens 570 Nm draaimoment en geeft deze bolide een topsnelheid van 307 km/u. In 4,3 seconden kan de nul-tot-honder sprint worden voltrokken. Dat alles gaat met hulp van een 'Touchtronic 2' zestraps versnellingsbak met shift-by-wire techniek.

De tweedeurs Aston-convertible heeft een 2+2 zitplaatsopstelling, een gelijmde aluminium chassisstructuur en natuurlijk verder alle mooie ondersteltechniek die ook van de dichte DBS al zo'n unieke rijmachine maakt. Overal in de auto zijn vanzelfsprekend versterkingen opgenomen, waardoor de stijfheid van de constructie moet worden gewaarborgd.

De DBS Volante rolt verder op grote 20 inch wielen met Pirelli-banden in de maat 245/35 vóór en 295/30 achter. Standaard wordt een remsysteem met keramische schijven gemonteerd De lengte van de auto is 4,72 meter, bij een breedte en hoogte van respectievelijk 1,91 meter en 1,28 meter. Het interieur is geheel met leer afgewerkt en de sportstoelen zijn natuurlijk elektrisch verstelbaar. Een superieure Bang & Olufson 'BeoSound' geluidsinstallatie zorgt voor muzikaal vertier.

De DBS Volante zal rond juli/augustus in Nederland leverbaar worden voor een geschatte prijs van ongeveer €375.000. ,,Dan heb je zeker een hele complete,'' aldus Martin Steijven van dealer Cito Motors in Eindhoven.


Weekendabonnement
Proefabonnement?

Volg ons ook op Facebook, Twitter en Hyves.

Autovisie voor autonieuws, testverslagen sinds 1956, evenementen, aankoopinformatie en nog veel meer.

Gerelateerde artikelen

MEMBER OF INTERNATIONAL JURY:
car_of_the_year
engine_of_the_year
Autovisie 10 ligt nu in de winkel!
Bestel het magazine nu online of
neem een abonnement op Autovisie