De vijfdeurs hatchback krijgt een gerestylede voorbumper, maar dat geeft de Sedici geen compleet ander voorkomen. Ook aan de achterzijde is een en ander gewijzigd. De exterieure aanpassingen maken de wagen niet langer, of korter. Hij is onveranderd 4,12 meter lang.
Het motorisch deel blijft bestaan uit één benzine- en één dieselmotor. Laatstgenoemde groeit met 0,1 liter tot 2,0 liter en levert voortaan 135 pk, wat 15 pk meer is dan de vorige 1.9. Het koppel bedraagt voortaan 320 Nm, een plus van 40 Nm. Mede daardoor voltooit de hatchback de sprint 0-100 km/h in 10,5 tellen. De top ligt op 190 km/h. De Italiaanse techneuten geven voor de nieuwe zelfontbrander een lager brandstofverbruik op. Gemiddeld neemt de vierpitter genoegen met 5,1 liter per 100 km. De benzinemotor is eveneens nieuw. Hij krijgt er een paar cc's bij, maar meet onveranderd 1,6 liter. Het vermogen stijgt van 107 tot 120 pk, het koppel bedraagt voortaan 156 Nm. Met de vierzitter in het vooronder haalt de Sedici 185 km/h, waarvan de eerste 100 km/h in totaal 10,7 tellen duurt. Het verbruik van de nieuwe motor ligt eveneens op een lager niveau. De krachtbron nippelt iedere 100 km 6,2 liter uit de tank.
Fiat zet de Sedici met zowel twee- als vierwielaandrijving op de prijslijst, waarop nog onbekende tarieven komen te staan.
© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer