*

Zoeken
  Zoeken met  
wo 20 mei 2009, 11:31

Opel Insignia OPC Sports Tourer: 325 pk voor 1.530 liter bagage

breda -  Opel toonde de Insignia OPC al als sedan, maar de snelle uitmonstering komt er natuurlijk ook als stationwagon. Het is de hoogste tijd om die rappe variant ook te tonen, zo moet Opel hebben gedacht, want hier zijn de eerste plaatjes. Het is nu wachten op de vijfdeurs, die tegelijk met de sedan en Sports Tourer bij de dealer arriveert.

De Insignia OPC Sports Tourer staat later dit jaar bij de dealers. Het showdebuut vindt eerder plaats, namelijk op de IAA in Frankfurt. Daar schittert de Sports Tourer met dezelfdee motor als de sedan, die vorige maand op de autoshow in Barcelona werd voorgesteld. Het blok meet 2,8 liter en telt zes cilinders. Daaruit putten de ingenieurs 325 pk en 435 Nm. Koppel en vermogen worden met tussenkomst van een handgeschakelde zesbak via vierwielaandrijving op de weg overgebracht. Volgens de fabrikant moet de sprint 0-100 km/h in 6,3 seconden kunnen worden gehaald. De top is wederom begrensd, te weten op 250 km/h.

Opel geeft de topversie standaard de elektronische FlexRide-ophanging mee, dat is afgestemd op het hogere prestatieniveau en de sportievere rijstijl van de bestuurder. De chauffeur kan de afstemming zelf bepalen middels een druk op een knop. In de normaal-modus kiest de bestuurder voor rijcomfort. De stand Sport geeft een stijver afgesteld onderstel en de nieuwe OPC-stand "garandeert maximaal rijplezier", aldus Opel.


Weekendabonnement
Proefabonnement?

Volg ons ook op Facebook, Twitter en Hyves.

Autovisie voor autonieuws, testverslagen sinds 1956, evenementen, aankoopinformatie en nog veel meer.

Gerelateerde artikelen

MEMBER OF INTERNATIONAL JURY:
car_of_the_year
engine_of_the_year
Autovisie 10 ligt nu in de winkel!
Bestel het magazine nu online of
neem een abonnement op Autovisie