Volgens de zakenkrant is RHJ International dicht bij een overeenkomst met General Motors en zal een memorandum of understanding binnen enkele dagen worden getekend.
RHJ werd al eerder in de media genoemd als potentiële koper voor de Opel-activiteiten. Er werd alleen geen officieel bod uitgebracht. RHJ is nu met een tweede, verbeterde bieding gekomen. De Financial Times meldt dat RHJ "zeer serieus" door GM wordt genomen. Het bedrijf zou minder banen schrappen in Duitsland, wat gunstiger is om bij de overheid een overbruggingskrediet van 2,1 miljard voor Opel los te peuteren.
Fiat, dat eerder ook in de race was om Opel in te lijven, zal geen nieuw bod uitbrengen. De Italianen houden vast aan hun eerder genoemde investeringsbedrag. Magna onderhandelt nog met GM om de puntjes op de i te zetten. De onderneming struikelt over de kleine lettertjes in de overeenkomst. Zo mag Opel niet in de Verenigde Staten en in China worden verkocht. Bovendien wil Magna zeker weten dat het bedrijf toegang blijft houden tot de kraamkamers van GM, die dan ook beschikbaar komen voor de Russische investeringspartners GAZ en Sberbank. Iets dat GM mogelijk niet ziet zitten.
© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer