*

Zoeken
  Zoeken met  
ma 14 sep 2009, 11:34

Bugatti toont nieuwe 4-deurs: de 'Galibier'

door Theo Kuijpers
molsheim -  Ook de eerste foto's zijn er nu! Bugatti heeft in haar atelier in het Franse Molsheim aan een select gezelschap het concept voor een nieuwe vierdeurs sportwagen laten zien. De indrukwekkende bolide, die luistert naar de naam '16C Galibier Concept', zal niet op de IAA in Frankfurt worden getoond. Bugatti is daar niet aanwezig.

Na de Bugatti Veyron moest de zeer exclusieve Franse autofabrikant natuurlijk op zoek naar een opvolger aangezien er maar 300 exemplaren van de 1001 pk sterke tweezitter gebouwd zouden worden. De Veyron, die een topsnelheid van 407 km/u heeft, is sinds de herfst van 2005 in productie. Nu er inmiddels 255 exemplaren gebouwd zijn, is het langzamerhand tijd voor een nieuw model.

De Galibier is vernoemd naar de bekende Franse Alpenpas, maar ook naar een speciale uitvoering van de vierdeurs Bugatti Type 57 uit de vorige eeuw. Aan de achterkant zijn maar liefst acht uitlaatpijpen gemonteerd, gelijkelijk verdeeld over de linker- en rechterkant. Aan de voorzijde heeft de auto grote lichtunits met ronde koplampen en een rechtopstaande kenmerkende Bugatti-grille. De motorkap bestaat uit twee delen en scharnieren naar elkaar toe bij het openen.

In tegenstelling tot de Veyron heeft de Galibier de W16-motor voorin liggen. Het vermogen van de zestiencilinder krachtbron is enigszins teruggeschroefd en de topsnelheid van de ongeveer 1900 kilogram zware sportwagen bedraagt dan ook 'slechts' 350 kilometer per uur. Er hoeft dus geen tweede sleutel worden gebruikt om de topsnelheid te kunnen halen, zoals bij de Veyron.

Het gewicht van de vierdeurs Bugatti kon relatief laag worden gehouden door het gebruik van koolstofvezel (carbon). De totale lengte ligt rond de 5,30 meter en dat is zo'n 80 centimeter meer dan de Veyron. Volgens Frits Hessing, die bij de presentatie aanwezig was en in ons land de dealer van Bugatti is, zag het getoonde model er al behoorlijk productierijp uit. ,,Ik acht de kans groot dat de Galibier begin 2012 op de markt verschijnt. Uiteraard zijn er nog geen exacte prijzen bekend maar reken inclusief alle belastingen op rond de 1,3 miljoen euro," aldus Hessing.


Weekendabonnement
Proefabonnement?

Volg ons ook op Facebook, Twitter en Hyves.

Autovisie voor autonieuws, testverslagen sinds 1956, evenementen, aankoopinformatie en nog veel meer.


MEMBER OF INTERNATIONAL JURY:
car_of_the_year
engine_of_the_year
Autovisie 10 ligt nu in de winkel!
Bestel het magazine nu online of
neem een abonnement op Autovisie