*

Zoeken
  Zoeken met  
ma 18 jan 2010, 13:38

Volgende Renault Clio uit Turkije én Frankrijk

AMSTERDAM -  Renault is gezwicht voor de Franse overheid. De autofabrikant werd op het matje geroepen door Sarkozy en zijn kornuiten, toen de autobouwer aankondigde de vierde generatie Clio alleen in Turkije te gaan bouwen. Na tussenkomst van de Franse regering komt Renault terug op haar besluit. De volgende editie van de Clio, die in 2013 komt, zal zowel in Turkije als in Frankrijk van de band rollen.

President Sarkozy maakte de autobouwer duidelijk dat hij geen overheidsgeld pompt in een autofabrikant dat de productie naar het buitenland verplaatst en zo de eigen bevolking de rug toekeert. De overheid bezit 15% van de aandelen in Renault.

Renault-topman Carlos Ghosn was zich van geen kwaad bewust. Hij zei dat "Renault een Franse onderneming" is met "sociale verantwoordelijkheid richting de burgers". Vandaar dat het concern had besloten de huidige Clio-fabriek in te richten voor de "productie van een elektrische auto".

Het hele verhaal krijgt nog een staartje. De Europese Commissie bemoeit zich nu ook met de zaak. De Franse minister van Industrie Christian Estrosi mag "niet eisen dat auto's die verkocht worden in Frankrijk ook daar geproduceerd moeten worden". Volgens de Commissie zijn dergelijke uitspraken in strijd met de Europese regels. De Franse overheid reageert bij monde van Estrosi dat de overheid aandeelhouder is en dus zeggenschap heeft over strategische beslissing. "Niets verhindert de Franse staat de Renault-directie de wens over te brengen dat een wagen die is bestemd voor de Europese markt ook in Europa vervaardigd zou moeten worden,'' aldus de Franse staatssecretaris voor Europese Zaken Pierre Lellouche.


Weekendabonnement
Proefabonnement?

Volg ons ook op Facebook, Twitter en Hyves.

Autovisie voor autonieuws, testverslagen sinds 1956, evenementen, aankoopinformatie en nog veel meer.


MEMBER OF INTERNATIONAL JURY:
car_of_the_year
engine_of_the_year
Autovisie 10 ligt nu in de winkel!
Bestel het magazine nu online of
neem een abonnement op Autovisie