*

Zoeken
  Zoeken met  
do 24 feb 2011, 11:53

Eerste foto's vijfdeurs Chevrolet Cruze

AMSTERDAM -  Chevrolet Nederland is heel tevreden over de verkopen van de Cruze, maar het bedrijf kijkt met smart uit naar de hatchback-variant. In het C-segment is de vraag naar een hatchback veel groter dan naar een sedan. De importeur denkt dan ook een nieuwe groep kopers aan te kunnen gaan spreken.

Vooral de zakelijke markt moet voor de charmes van de vijfdeurs carrosserie vallen, zo hoopt de importeur. Nederland is traditioneel geen markt voor sedans in het C-segment. Desondanks wist Chevrolet afgelopen twee jaar een goede positie te verwerven. "Binnen het C-segment is een groep autokopers die een sedan prefereren boven een hatchback of stationwagon" legt de zegsman uit. "Het is een klein publiek, waar menig fabrikant niet naar omkijkt. Wij hebben een uitstekend product in huis en blijven de vraag naar sedans beantwoorden." De importeur denkt wel dat de afzet van de sedan zal teruglopen, maar met 500 stuks stabiel blijft. "Het verkoopvolume van de Cruze zal sterk toenemen door de toevoeging van de hatchback. We gaan uit van een globale mix van 70% vijfdeursmodellen en 30% vierdeurstypes."

De Cruze is evenlang als de sedan en beschikt tevens over dezelfde wielbasis. Ook op motorisch vlak komen de twee carrosserietypes overeen. Het is echter de vraag of Chevrolet de 5-deurs nog met 1.8-motor gaat leveren. Wellicht kiest de fabrikant direct voor de 1.4 Turbomotor met 140 pk in plaats van de oude 1.8, die eind dit jaar in de sedan verdwijnt. De hatch biedt een bagageruimte van 400 liter. De in twee ongelijke delen neerklapbare achterbank maakt het mogelijk het volume te vergroten.

Volgende week op de autoshow in Geneve stelt Chevrolet de vijfdeursvariant officieel voor, maar het duurt nog enkele maanden voordat de wagen bij de vaderlandse dealers staat. Prijzen volgen in een later stadium.


Weekendabonnement
Proefabonnement?

Volg ons ook op Facebook, Twitter en Hyves.

Autovisie voor autonieuws, testverslagen sinds 1956, evenementen, aankoopinformatie en nog veel meer.


MEMBER OF INTERNATIONAL JURY:
car_of_the_year
engine_of_the_year
Autovisie 11 ligt nu in de winkel!
Bestel het magazine nu online of
neem een abonnement op Autovisie