*

Zoeken
  Zoeken met  
wo 06 apr 2011, 14:00

Slechts 14% bijtelling voor zuinigste Ford Focus

AMSTERDAM -  Als absolute wereldprimeur zet Ford de Focus Econetic op de AutoRAI 2011 (13-23 april). Met de onthulling is de fabrikant er vroeg bij, want de superzuinige Focus verschijnt pas begin 2012 op de markt. "Voor de Nederlandse markt is de Focus Econetic een zeer belangrijke aanvulling. Het C-segment kent geen ander model met dieselmotor dat in aanmerking komt met slechts 14% bijtelling," legt de woordvoerder uit.

ford focus econetic ford focus econetic

De Econetic beschikt over een 105 pk sterke 1,6 liter viercilinder dieselmotor. Het verbruik is dermate laag dat de uitstoot waarschijnlijk op 94 g/km uitkomt. Als eerste auto met conventionele motor in het C-segment zit de Econetic in de klasse van de zuinigste auto's op de Nederlandse markt. Het levert de Econetic financiële overheidsvoordeeltjes op, zoals vrijstelling van wegenbelasting en BPM plus het laagste bijtellingstarief, te weten 14%. Voor de zakelijke markt wordt de Focus Econetic ongetwijfeld een klapper, te meer de uitvoering naast als vijfdeurs ook als Wagon komt.

Ford heeft de CO2-emissie op 94 g/km weten te krijgen door onder andere banden met een lage rolweerstand, een vlakke bodemplaat, een Stop/start-systeem en een versnellingsbak met een langere eindoverbrenging te monteren. Voorts heeft de versie een automatisch afsluitende grille en een systeem voor regeneratie van remenergie. Om het verbruik laag te houden wordt de bestuurder geholpen door een schakelindicator.

De prijzen van de Ford Focus Econetic zijn nog niet bekend.


Weekendabonnement
Proefabonnement?

Volg ons ook op Facebook, Twitter en Hyves.

Autovisie voor autonieuws, testverslagen sinds 1956, evenementen, aankoopinformatie en nog veel meer.


MEMBER OF INTERNATIONAL JURY:
car_of_the_year
engine_of_the_year
Autovisie 11 ligt nu in de winkel!
Bestel het magazine nu online of
neem een abonnement op Autovisie