*

Zoeken
  Zoeken met  
wo 20 apr 2011, 15:23

O la la, 209 pk op voorwielen Opel Corsa!

AMSTERDAM -  Opel voegt voor de tweede maal 'Nürburgring Edition' aan een OPC-model toe. Dit maal krijgt de kleinste OPC-uitmonstering de term opgeplakt. Opel brengt de Corsa OPC Nürburgring Edition in een gelimiteerde oplage.

Slechts 500 stuks zien het levenslicht. Hoeveel er naar Nederland komen, is nog niet bepaald. Vast staat, dat de Hot Hatch een uniek model is. Niet alleen vanwege zijn beperkte beschikbaarheid, ook de technische specificaties zijn bijzonder. De 1,6 liter viercilinder turbomotor levert door een aanpassing in het motormanagementsysteem en turbo 209 pk (+ 17 pk) aan vermogen en een koppel van maximaal 280 Nm (+ 20 Nm). Om die hoge waardes fatsoenlijk op de weg los te laten voorziet Opel in een mechanisch geregeld slipdifferentieel. Daar blijft het niet bij. De techneuten hebben onderstel (andere Bilstein-schokdempers, 20 mm ingekorte dempers voor en 15 mm achter) en remmen (30% lichter) op het verhoogde vermogen aangepast. ABS, tractie control en ESP zijn allemaal opnieuw gekalibreerd.

De serie modificaties maakt het mogelijk de sprint 0-100 km/h in 6,8 tellen af te ronden tegen 7,2 seconden voor de normale versie. De top neemt met 3 km/h toe tot 228 km/h.

Eind mei start de levering. De wagen is herkenbaar aan de dubbele uitlaatpijpen, nieuw ontworpen aluminium wielen in grijstint, ‘Nürburgring’-logo's op de B-stijlen en een spoilerlip. Voor de koets heeft Opel appelgroen ‘Grasshopper’ en rood ‘Henna’ aan het kleurenpalet toegevoegd. Binnenin voert zwart de hoofdkleur, terwijl in rood de benaming Nürburgring staat.


Weekendabonnement
Proefabonnement?

Volg ons ook op Facebook, Twitter en Hyves.

Autovisie voor autonieuws, testverslagen sinds 1956, evenementen, aankoopinformatie en nog veel meer.

Gerelateerde artikelen

MEMBER OF INTERNATIONAL JURY:
car_of_the_year
engine_of_the_year
Autovisie 11 ligt nu in de winkel!
Bestel het magazine nu online of
neem een abonnement op Autovisie