Zoeken
  Zoeken met  
9.3 °C
NNW4
 
files 213
290 km.
euro95
diesel
1,799
1,458
 
 
Foto: Bloomberg
za 02 feb 2013, 07:00 0 reacties

Een kijkje in de nieuwe Maserati-fabriek

door Bart Oostvogels
AMSTERDAM - 

De productie van de nieuwe Maserati Quattroporte is inmiddels in volle gang. De Italianen bouwen de auto in een volledig opgefriste fabriek die een bijzondere naam heeft gekregen.


Foto: ensmilano

Nieuw leven

De fabriek in Turijn is door Maserati vernoemd naar Giovanni 'Gianni' Agnelli die in 2003 overleed op 81 jarige leeftijd. Hij was van 1966 tot 1996 de grootste aandeelhouder van Fiat. John Elkann, huidig Fiat-topman en kleinzoon van Agnelli, kondigde onlangs aan dat het bedrijf 'Gianni' wil eren op een speciale manier. Vandaar dat er gekozen is om de fabriek de naam Officine Maserati Grugliasco, Giovanni Agnelli Plant te geven. "De fabriek heeft voor zes jaar stilgelegen en is nu opnieuw leven in geblazen", aldus Elkann tijdens de officiële opening eind januari. Maserati bouwt er de Quattroporte. Een kleiner model, de Ghilbi, komt daar deze zomer bij.

Miura

De fabriek werd door Fiat in 2009 gekocht van Carrozzeria Bertone. In de periode 1960 tot 2006 was er onder de vlag van Bertone activitieit. Verschillende modellen werden er gebouwd, van de Lamborghini Miura tot de Volkswagen Polo. Nu heeft de faciliteit een hele metamorfose ondergaan. Er is meer dan een miljard 1 euro uitgegeven aan het opfrissen van de fabriek. De capaciteit van de Gianni-faciliteit ligt nu op 200 exemplaren per dag, het equivalent van ongeveer 45.000 units op jaarbasis. Luigi Galante, baas van de fabriek, verwacht dit jaar 20.000 auto's te bouwen. Maserati wil 2015 wereldwijd 50.000 auto's verkopen. Vorig jaar verkocht Maserati er iets meer dan 6.000.

Gerelateerde artikelen

Schrijf een reactie
Login
De inhoud van dit veld is privé en zal niet openbaar worden gemaakt.