"Ik geloof dat het over drie tot vijf jaar mogelijk is om een showroom binnen te stappen en een brandstofcelauto te kopen. Tegen het einde van dit decennium zul je ze in beperkte aantallen in het straatbeeld zien." Zetsche geeft aan ver te zijn met de techniek, iets dat de fabrikant nooit onder stoelen of banken heeft gestoken. "Technisch denk ik dat we er zijn. We kunnen een auto aanbieden die betrouwbaar is, dezelfde rijkarakteristieken heeft als een wagen met verbrandingsmotor en hetzelfde rijplezier biedt. Wat er momenteel ontbreekt om de Schultz trekt beurs voor 'waterstof-Walhalla' 2 waterstofauto op de markt te brengen, is het voordeel van een hoog productievolume om de kosten te drukken. Daarnaast moet je een infrastructuur hebben voor elektrische wagens en brandstofcelauto's. Het grote verschil is dat je de eerste stappen voor een elektro-auto vanuit je garage maakt, terwijl dat voor brandstofcelauto's niet mogelijk is". Een auto kun je thuis aan de stekker leggen.
STADSRAKKERS
Zetsche ziet de toekomst van de elektro-auto in de stad in kleine auto's. "De waterstofauto daarentegen is door de grotere actieradius meer geschikt voor het rijden buiten de stad. De techniek is ook bruikbaarder in een groter model".
PARTNERS
Mercedes werkt op het gebied van de elektrische auto met Tesla en Renault- Sterke groei EV's van Nissan Nissan . Mogelijk betrekken de Duitsers de Frans-Japanse combinatie bij de ontwikkeling van de waterstofauto. "Dat maakt het meer efficiënt".
© 1996-2013 TMG Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Gebruiksvoorwaarden | Privacy | Cookies | Cookie-voorkeuren | Disclaimer