Zoeken
  Zoeken met  
6.9 °C
NW3
 
files 235
338 km.
euro95
diesel
1,799
1,458
 
 
Foto: Citroen
wo 08 aug 2012, 15:37 0 reacties

Mitsubishi stopt elektroproductie voor Peugeot/Citroën

door Jeroen Jongeneel
PARIJS - Zoveelste klap voor de elektro-auto: het Japanse Mitsubishi stopt voorlopig met de productie van iOn en C-Zero voor respectievelijk Peugeot en Citroën..

ZWAAR WEER

Beide modellen zijn klonen van de i-Miev, die door Mitsubishi sinds 2009 wordt gemaakt en waarvoor het Japanse bedrijf een productiecontract met het Franse PSA afsloot. Daarin werd overeengekomen dat de momenteel in uiterst zwaar weer verkerende Franse automobielgigant in totaal 100.000 exemplaren van C-Zero/iOn van de Japanners zou betrekken.

Mitsubishi is in 2010 begonnen met het produceren en leveren van beide elektro-auto's aan de Fransen, maar die hebben er tot nu toe niet zo gek veel aan de man/vrouw kunnen brengen.

REGISTRATIES

Volgens Automotive News Europe zijn er in de eerste zes maanden van dit jaar in Europa 935 C-Zeros verkocht en 852 iOns. In Nederland staan er tot en met juli 96 Peugeots en 56 Citroëns van genoemde types in de registraties. In totaal heeft Mitsubishi tot nu toe 28.000 exemplaren van de drie modellen gemaakt.

De productiestop voor Peugeot/Citroën zou tijdelijk zijn, maar het is onbekend wanneer die weer wordt opgestart.

Ook beide Nederlandse importeurs kunnen nog maar weinig over de situatie melden. Er worden echter voorlopig geen leveringsproblemen verwacht. Anne Lobbes van Citroën Nederland: ,,We zullen onze klanten gewoon kunnen blijven bedienen tot het einde van het jaar, uitgaande van de verkoopverwachtingen en het huidige voorraadniveau.''


Schrijf een reactie
Login
De inhoud van dit veld is privé en zal niet openbaar worden gemaakt.