Zoeken
  Zoeken met  
Foto: Nissan
ma 22 okt 2012, 16:13 2 reacties

Voor Brazilië ontworpen: Nissan Extrem Concept

door Bart Oostvogels
AMSTERDAM - Ontmoet de Nissan Extrem Concept. Een conceptmodel die al via Nissan teast gele conceptteasers werd aangekondigd en momenteel zijn debuut beleeft op de Autoshow van Sao Paulo in Brazilië.

Foto: Nissan


FAMILIE VAN JUKE

De Extrem is duidelijk familie van de Juke, alleen hebben de designers nu gekozen voor hoekige GT-R-achtige lijnen in plaats van het wulpse lijnenspel van de Juke. De Extrem lijkt extreem groot, maar niets is minder waar. Hij is zelfs compact te noemen met een lengte van 3.850 mm, een breedte van 1.765 en een hoogte van 1.530 mm. De wielbasis bedraagt 2.450 mm. Voor de aandrijving zorgt een 1,6 liter DIG-T viercilinder, bekend uit de Juke.

GROEIMARKT

Vooral het gebruik van glas speelde een belangrijke rol bij de Extrem die een 2+2 interieuropstelling heeft. Zo is de A-stijl voor een deel doorzichtig en heeft hij ook een glazen dak. Het conceptmodel is specifiek voor Brazilië ontworpen, maar niet in het land zelf. Nissan Design America (NDA) in San Diego (Californië) heeft in samenwerking met Braziliaanse ontwerpers de Extrem getekend. Dat het conceptmodel in Brazilië wordt getoond, is niet heel vreemd. Het is ook een teken van erkenning voor éen van de grootste groeimarkten van de wereld. Nissan heeft momenteel twee procent marktaandeel in het Zuid-Amerikaanse land. In 2016 moet dat vijf procent zijn. Halverwege 2014 start de productie van een compleet nieuwe fabriek in Resende in de staat Rio de Janeiro. Op jaarbasis kan de productiefaciliteit 200.000 auto's bouwen.

Gerelateerde artikelen

Schrijf een reactie
Login
De inhoud van dit veld is privé en zal niet openbaar worden gemaakt.
afbeelding van -gerard
22-10-2012, 19:25
-gerard (gast)
Gaaf ding
  • 0
  • 0
afbeelding van thedutchguy
22-10-2012, 19:11
thedutchguy (gast)
Ik zou hem zo kopen! Hopelijk gaat dit model de zelde weg in als destijds de Isuzu VX
  • 0
  • 1