Zoeken
  Zoeken met  
9.0 °C
NW4
 
files 37
190 km.
euro95
diesel
1,799
1,456
 
 
Foto: Porsche
do 09 aug 2012, 10:58 0 reacties

Porsche wint designprijs voor gebouw

door Theo Kuijpers
AMSTERDAM - Porsche blijkt niet alleen goed in het ontwerpen van sportwagens te zijn maar ook architectonisch gooit de Duitse autofabrikant hoge ogen.

Foto: Autovisie

Het onlangs in Autostadt geopende Porsche paviljoen heeft vanwege het innovatieve design de 'Automotive Brand Award 2012' gewonnen. Het fraaie tentoonstellingsgebouw blijkt een echte aandachttrekker te zijn en kenmerkt zich door het gewelfde, mat glanzende dak dat is geïnspireerd op het silhouet van een Porsche 911. De monocoqueconstructie weerspiegelt Porsches jarenlange traditie op het gebied van lichtgewicht design en is voorzien van een zogeheten ‘actieve oppervlaktestructuur’.

Modellen

Als zelfdragende schaal creëert de roestvrijstalen dakconstructie de ruimte, waardoor het statische aspect van het paviljoen naar de achtergrond wordt verwezen. In het gebouw zorgen vloeiende lijnen ervoor dat de bezoeker zijn aandacht automatisch op de tentoonstelling richt. Centraal in het paviljoen staan 25 modellen die de bezoeker meenemen op een reis door de ontwikkeling van het merk Porsche. Themafilms, audiofragmenten en media-installaties geven extra inzicht in de merkwaarden en de filosofie van Porsche.

Auto-industrie

Een internationale jury van experts heeft in de afgelopen weken de winnaars van deze designwedstrijd gekozen uit meer dan 350 inschrijvingen uit de auto-industrie. Daarbij wordt benadrukt dat merkcommunicatie een cruciaal onderdeel vormt van het functioneren van een bedrijf.


Schrijf een reactie
Login
De inhoud van dit veld is privé en zal niet openbaar worden gemaakt.