*

Zoeken
  Zoeken met  
renault laguna coupe renault laguna coupe
wo 07 dec 2011, 10:00

Gefacelifte Renault Laguna Coupé zonder V6

AMSTERDAM -  Renault Nederland legt bij de lichte opfrisbeurt van de Laguna Coupé de nadruk op schonere en zuinigere motoren, wat betekent dat de 3.5 V6 niet meer in het Nederlandse leveringsprogramma voorkomt. De rest van de modeljaarwisseling behelst kleine modificaties.

renault laguna coupe renault laguna coupe
renault laguna coupe renault laguna coupe
renault laguna coupe renault laguna coupe

Om met het uiterlijk van de nog maar drie jaar jonge Laguna Coupé te beginnen, de tweedeurs Laguna beschikt voortaan over LED-dagrijverlichting en wordt desgewenst gespoten in de tweekleurige Blanc Nacré, een combinatie die tot voor kort alleen op de uitvoering Monaco GP beschikbaar was. De Fransen leveren de kleurstelling echter alleen op de GT 4Control, dus de optie blijft exclusief. Daarnaast staat de wagen op een setje nieuwe lichtmetalen wielen. Binnenin kleedt de autobouwer het geheel naar eigen zeggen smaakvoller aan. Op het dashboard krijg je nu altijd siernaden. Al vanaf het basisniveau is een combinatie van lederen en stoffen bekleding mogelijk.

Op motorisch vlak houdt Renault vast aan de 2,0 liter benzinemotor met turbo en 170 of 205 pk en een 2,0 liter dieselmotor met 150 pk. Door de dCi-krachtbron uit te rusten met een Stop/start-systeem daalt de CO2-uitstoot tot 118 g/km. Voor de Nederlandse markt net niet voldoende om in een lagere bijtellingschaal ingedeeld te worden. Het verbruik van de viercilinder ligt in vergelijking met zijn voorganger 13% lager. Renault geeft 4,5 l/100 km op. Ook op technisch vlak heeft Renault het 4Control-onderstel gemodificeerd, maar de fabrikant verzuimt op welke punten de vierwielbesturing onder handen is genomen.

De verbeterde Laguna Coupé arriveert in april op de Nederlandse markt. De bestelformulieren komen in februari al aan. Dan maakt de importeur ook de prijsstelling bekend.

Autovisie lees je ook op de iPad. Nieuws, video's en achtergronden. Kijk hier voor een preview!


Weekendabonnement
Proefabonnement?

Volg ons ook op Facebook, Twitter en Hyves.

Autovisie voor autonieuws, testverslagen sinds 1956, evenementen, aankoopinformatie en nog veel meer.


MEMBER OF INTERNATIONAL JURY:
car_of_the_year
engine_of_the_year
Autovisie 11 ligt nu in de winkel!
Bestel het magazine nu online of
neem een abonnement op Autovisie

Breitling