*

Zoeken
  Zoeken met  
Volkswagen Jetta Hybrid Volkswagen Jetta Hybrid
ma 09 jan 2012, 05:15 2

De Jetta Hybrid komt eind 2012, begin 2013 op de Nederlandse markt.

Volkswagen Jetta Hybrid onderweg naar Nederland

AMSTERDAM -  Na de Touareg Hybrid vindt Volkswagen het tijd worden om een tweede hybridemodel te presenteren. In dit geval gaat het om de Jetta Hybrid die debuteert op de autoshow van Detroit. De Jetta Hybrid komt eind 2012, begin 2013 op de Nederlandse markt.

Volkswagen Jetta Hybrid Volkswagen Jetta Hybrid
Volkswagen Jetta Hybrid Volkswagen Jetta Hybrid

Negen seconden
Bijzonder aan de Jetta Hybrid is de aandrijflijn. Volkswagen kiest voor een 150 pk sterke 1,4 liter TSI-motor benzinemotor en een 20 kW (27 pk) elektromotor. De benzinekrachtbron is gekoppeld aan een zeventraps DSG-transmissie met dubbele koppeling. De elektromotor haalt zijn kracht uit het in de in de bagageruimte weggewerkt lithium-ion-accupakket die via regeneratieve remmen wordt opgeladen. Met deze aandrijflijn accelereert de minder dan 1.500 kilogram wegende Jetta Hybrid in iets minder dan negen seconden naar de 100 km/h. Gemiddeld verbruikt de Jetta Hybrid 5,2 liter per 100 kilometer.

S-Modus
Deze hoeveelheid brandstofconsumptie komt onder meer tot stand met de E-modus waarin de Jetta Hybrid gedurende twee kilometer met een maximumsnelheid van 70 km/h geheel elektrisch kan rijden. In stedelijke gebieden kan dat handig zijn, maar op de snelheid haal je hier weinig profijt uit. Daarom is er ook nog een zogeheten 'zeilstand'. Bij het loslaten van het gaspedaal (tot 135 km/h) wordt de benzinemotor van het aandrijfsysteem losgekoppeld. Wie het maximum vermogen van 170 pk altijd ter beschikking heeft, schakelt de S-modus in waarbij zowel de benzine- als de elektromotor samenwerken.

Reageren niet mogelijk.

Weekendabonnement
Proefabonnement?

Volg ons ook op Facebook, Twitter en Hyves.

Autovisie voor autonieuws, testverslagen sinds 1956, evenementen, aankoopinformatie en nog veel meer.


HUISREGELS
Voor reageren op artikelen bij telegraaf.nl en haar subsites gelden huisregels. Klik hier om die regels te lezen.
Saai dingetje.
v. d . noot., weert.  | 18:04 | 09.01.12
Δ Ik heb een klacht over deze reactie
De wieldopjes zijn weer van plastic, dan is alles van binnen ook weer van hardplastic. Leren ze nou nooit eens kwaliteit te leveren bij dat vw .Geen wonder dat ze niet van dat tweederangs achtige imago afkomen.
Maria,, Goes.  | 18:03 | 09.01.12
Δ Ik heb een klacht over deze reactie
MEMBER OF INTERNATIONAL JURY:
car_of_the_year
engine_of_the_year
Autovisie 11 ligt nu in de winkel!
Bestel het magazine nu online of
neem een abonnement op Autovisie

Breitling