Zoeken
  Zoeken met  
9.4 °C
NW3
 
files 41
91 km.
euro95
diesel
1,799
1,458
 
 
Foto: Abdruck fuer Pressezwecke honora
do 02 feb 2012, 09:37

Officieel: Volkswagens MQB-platform

AMSTERDAM - Volkswagen heeft zijn nieuwe platformsysteem MQB gepresenteerd. Hierop zullen de komende jaren een groot deel van de nieuwe modellen worden gebouwd.

Het MQB-platform (Modularer Querbaukasten) is vooral kostenbesparend voor Volkswagen. Hoewel er veel kan worden gevarieerd met het systeem, zijn er een paar vaste punten. De pedalen en stuur zitten in alle auto’s op precies dezelfde plek en de motoren en het dashboard hebben veel dezelfde onderdelen.

De motoren hebben allemaal dezelfde ophangingpunten en dezelfde distributieriem. Ondanks deze overeenkomsten kan Volkswagen wel blijven variëren met aantal cilinders en is het systeem ook geschikt voor hybride en plug in aandrijvingen.

De nieuwe Audi A3 en de nieuwe Volkswagen Golf zullen als eerste gebruik gaan maken van het platform. Daarna volgen bijna alle kleinere modellen van Volkswagen, Seat, Skoda en Audi.

Gerelateerde artikelen

Reacties