Hoewel de Dodge Nitro de nodige onderdelen deelt met de Jeep Cherokee, is het een SUV met een geheel eigen identiteit, zo ontdekte Autovisie tijdens onze eerste rij-indruk in de Verenigde Staten.
Na de testritten met de Dodge Nitro in zijn homeland kunnen we u melden dat Dodge goed op weg is om de merknaam weer overtuigend inhoud te geven. De Nitro is meer dan simpelweg een re-badged Jeep Cherokee. Want hoewel hij het platform en veel van zijn techniek deelt met deze Jeep ziet hij er overtuigend anders uit. Lekker Amerikaans wat ons betreft. Stoer vooral, met een brutale grote neus en spatbordranden die zover uitsteken dat je ze bijna als treeplank kunt gebruiken. Verder overheerst de hoofdvorm, die vooral vierkant en doosvormig is.
Ook aan boord geen geforceerde vormgeving, maar functionaliteit en praktische kunststoffen. Dat past wel bij het image van Dodge als maker van de people’s car. De Nitro is een eerlijke auto zonder fratsen net als de Dodge Caliber. Ook kunnen we leven met het interieur dat relatief goedkope plastic zo goed presenteert dat het interieur er duurder uitziet dan dat het daadwerkelijk is. De interieurruimte is toereikend: achter jezelf zitten, gaat goed. Als bestuurder zijn de verstelmogelijkheden van stuur en stoel goed genoeg om een comfortabele zitpositie te vinden.
We reden zowel met de meest sportieve Nitro, de R/T met 4.0 ( 260 pk/359 Nm) zescilinder als met de 3.7 (210 pk/319 Nm). De rijervaringen ontliepen elkaar niet veel, beide motoren zijn stil en voldoende krachtig. Wel een klein verschil was de de automatische versnellingsbak: de vierbak van de 3.7 schakelde vaker dan de vijftraps transmissie van de 4.0. Sturen doet de Nitro met beide motoren evengoed: voldoende precies en niet te licht. De carrosseriecontrole was zelfs bij deze Amerikaanse versies redelijk goed, alleen bij remmen dook de Nitro wat meer dan ons lief was. Het sportievere onderstel van de R./T die we reden is volgens Dodge goed te vergelijken met de afstemming van het normale Europese onderstel. Op de vraag hoe de 2.8 diesel- de versie die in ons land waarschijnlijk de rol van de goedkoopste zal vervullen - rijdt, moeten we u het antwoord nog even schuldig blijven.
© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer