Is de nieuwe direct-ingespoten benzinemotor met turbo alleen goed nieuws voor de boekhouder of beleeft de Alfa-liefhebber er ook plezier aan?
Om in de zakelijk markt te kunnen meetellen heb je groene energielabels nodig. Alfa had zo’n label alleen in combinatie met de tamelijk tamme 1.8. Welnu, als de nieuwe 1750 Turbo illustratief is voor wat er in de toekomst uit de fabrieken gaat komen, dan gaan we nog lol beleven. De motor geldt als aanwinst, hij hangt lekker aan het gas, is sterk genoeg om te boeien als daar om wordt gevraagd en laat zich uitermate makkelijk rijden. Het altijd zo geroemde Alfa-geluid ontbreekt ten enenmale. De 1750 cijfercombinatie die groot op het kleppendeksel staat, veroorzaakt meer kippenvel dan de klanken die hij voortbrengt.
Door de enorme trekkracht ga je de 1750 een beetje als een diesel rijden: lekker op koppel en schakelen ergens rond de 4 à 5000 toeren per minuut in plaats van de motor tot aan de toerenbegrenzer (7000 min-1) op te jagen. Deze rijstijl lijkt gezapig maar is dat geenszins, want de snelheden die op deze manier te halen zijn, zijn ongekend hoog. Zeker als gekozen wordt voor het 3950 euro kostende Ti pakket. Zijn dikke wielen, sportonderstel en sportstoelen maken de 1750 Turbo nog leuker om te rijden. En om naar te kijken.
In Autovisie nummer 15 staat de complete rij-indruk van de Alfa 159 1750. Deze ligt vanaf donderdag 16 juli in de winkel.
© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer