*

Zoeken
  Zoeken met  

Vincent van der Vinne

Vincent van der Vinne Studeerde geschiedenis aan de universiteit van Nijmegen. In 2007 promoveerde hij op een studie naar de opkomst van de auto en de invloed daarop van gebruikers, ondernemers en overheid. Al meer dan twintig jaar doet hij onderzoek naar de verbreiding van de auto, hetgeen resulteerde in verschillende boeken.


wo 07 dec 2011, 14:09 6

Schonere auto’s helpen (niet)

AMSTERDAM -  Nederland loopt in Europa voorop in de verkoop van nieuwe auto’s die gemiddeld weinig CO2 uitstoten. Ons land voldoet nu al aan de Europese gemiddelde uitstootnorm van 130 g/km, die pas in 2015 ingaat. De achterliggende doelstelling is echter 20 procent vermindering van de CO2-uitstoot van het totale autoverkeer ten opzichte 1990. En dat is heel wat lastiger om te halen.

Het boek De Auto Als Belegging van Vincent van der Vinne ligt nu in de winkel Het boek De Auto Als Belegging van Vincent van der Vinne ligt nu in de winkel

De automobielindustrie maakt auto’s die steeds minder CO2 uitstoten. Dat deze auto’s in de afgelopen jaren veel in ons land werden verkocht, kwam door het overheidsbeleid. De verkoop van deze auto’s werd fiscaal gestimuleerd. Tot dit beleid zo succesvol werd dat de inkomsten van de overheid te sterk verminderden. Toen werd het fiscale stelsel aangescherpt. Omdat er steeds schonere auto’s worden gemaakt en verkocht, zal in 2020 de Europese doelstelling ten aanzien van de CO2-uitstoot van nieuwe auto’s wel worden gehaald (95 g/km). Maar een vermindering van de totale CO2-uitstoot ten opzichte van 1990 zoals de Europa eveneens voorschrijft lijkt vooralsnog niet haalbaar. Dat komt door de groei van het wagenpark en de samenstelling daarvan.

In januari 1990 telde ons land 5,1 miljoen personenauto’s. Twintig jaar later waren dat er 7,6 miljoen, een stijging met 50 procent. Verwacht wordt dat in 2020 ons land bijna 9 miljoen auto’s zal tellen, dat is 75 procent meer dan in 1990. Hoewel nieuwe auto’s steeds minder CO2 uitstoten, wordt het effect van de schonere auto’s beperkt door de sterke toename van het aantal auto’s (meer auto’s betekent meer automobiliteit).

Hoe jonger, des te schoner. Maar ondertussen veroudert ons wagenpark. In 1990 bestond slechts eenvijfde van het wagenpark uit auto’s van negen jaar en ouder. Momenteel bestaat 40 procent van ons wagenpark uit auto’s van negen jaar en ouder. In 2020 zal naar verwachting meer dan de helft van de auto’s ouder zijn dan 9 jaar. De reden is eenvoudig. Een Citroën Visa of Fiat Ritmo uit begin jaren tachtig was na 10 jaar weggeroest. Kia geeft momenteel zeven jaar garantie. Oudere auto’s gaan langer mee, waardoor de nieuwste en schoonste auto’s de komende jaren numeriek in minderheid blijven.

Tot nu toe vindt er geen daling van de CO2 door het wegverkeer plaats. In tegendeel. In 1990 stootte het autoverkeer circa 15 miljoen ton CO2 uit. In 2010 bedroeg de uitstoot van CO2 door het autoverkeer bijna 20 miljoen ton. Om de Europese doelstelling 20 procent ten opzichte van 1990 te halen, moet de CO2-uitstoot van het autoverkeer in de komende jaren fors verminderen (van 20 tot 12 miljoen ton).

Schonere auto’s helpen, maar niet genoeg om aan de EU-eisen te voldoen. Om de uitstoot van CO2 door het autoverkeer te verminderen kan de politiek bijvoorbeeld de snelheid verlagen, de groei van het aantal auto’s beperken, toenemend autogebruik tegen gaan en/of het gebruik van oudere auto’s sterk ontmoedigen. Maar omdat deze oplossingen slecht zullen vallen bij de kiezers (de snelheid wordt juist verhoogd), is het niet te verwachten dat de politiek in een vermindering van de CO2-uitstoot ten opzichte van 1990 zal slagen.

Reageren niet mogelijk.

Weekendabonnement
Proefabonnement?

Volg ons ook op Facebook, Twitter en Hyves.

Autovisie voor autonieuws, testverslagen sinds 1956, evenementen, aankoopinformatie en nog veel meer.


HUISREGELS
Voor reageren op artikelen bij telegraaf.nl en haar subsites gelden huisregels. Klik hier om die regels te lezen.
CO2 uitstoot van alleen auto's moet niet heilig zijn. Het gaat toch om het totale plaatje ? Dat een auto lang mee gaat, of voor 99.99% gerecycled kan worden, is veel belangrijker.
Hans, ergens  | 08:09 | 13.12.11
Δ Ik heb een klacht over deze reactie
hier in rotterdam staan wel 1 of meer mercedeces die zijn in gevoerd.omdat ze geen wegen belasting betalen,maar ze vervuilen 50 tot 100 maal meer als een schone auto ,ik kan dit niet begrijpen?
weg kwijt, rotterdam  | 11:20 | 10.12.11
Δ Ik heb een klacht over deze reactie
Hoe langer de auto mee gaat des te beter voor het milieu. We moeten af van onze weggooi industrie. Vroeger gingen de auto's minder langer mee dus moesten vaker vervangen worden. Het verminderen door aanvoer hierdoor van nieuwe auto's spaart het milieu dus minder aanspraak van grondstoffen en afval.
A. de Wit, Almere  | 12:18 | 09.12.11
Δ Ik heb een klacht over deze reactie
Nee natuurlijk helpt het niet het heeft te maken met de totale co2 uitstoot van alles industrie luchtvaart en scheepvaart las v.d week nog dat de scheepvaart net zoveel co2 uitstoot als heel Duitsland dus waar hebben we het over, het heeft met het hele wereld gebeuren te maken.
Jan Leuter, Priet praat city  | 10:40 | 08.12.11
Δ Ik heb een klacht over deze reactie
je auto verkopen en alles met openbaar vervoer en fiets doen helpt wel
gerard, utrecht  | 17:54 | 07.12.11
Δ Ik heb een klacht over deze reactie
Wat ik gek vindt is dat een zgn oldtimer je geen wegenbelasting voor hoeft te betalen, dat zijn de grote vervuilers. Kijk maar eens rond hoeveel er rondrijden.
F, lichtstad  | 16:39 | 07.12.11
Δ Ik heb een klacht over deze reactie
MEMBER OF INTERNATIONAL JURY:
car_of_the_year
engine_of_the_year
Autovisie 11 ligt nu in de winkel!
Bestel het magazine nu online of
neem een abonnement op Autovisie

Breitling