*

Zoeken
  Zoeken met  
15.7 °C
ONO 3
 
files 7
2 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
ma 20 jun 2011, 13:20
|
lees voor

Geen tax tweede huis in Frankrijk

AMSTERDAM -  Nederlanders met een tweede huis in Frankrijk hoeven geen extra belasting te betalen.

Foto: Getty Images

Op initiatief van president Sarkozy heeft de Franse regering een wet daarover ingetrokken. De maatregel had 176 miljoen euro moeten opleveren, maar stuitte op felle kritiek omdat het te weinig geld zou opleveren. Het gaat om ongeveer 360.000 woningen van vooral Britten, Fransen, Zwitsers, Nederlanders en Belgen. Door de wetswijziging zouden eigenaars van tweede woningen gemiddeld 500 euro extra moeten betalen. De twee lokale belastingen blijven wel bestaan.

Het is onduidelijk hoeveel Nederlanders precies een tweede huis hebben in Frankrijk. Deze informatie is alleen bekend bij de Nederlandse belastingdienst, die de cijfers echter niet bekend maakt. Schattingen lopen uiteen van 6.000 tot 50.000 Nederlanders.


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!

Zonnig weekend

Zeist, 25 mei 2012 - Vandaag is de lucht te droog voor buien en ook stapelwolken kunnen niet ontstaan. In het binnenland wordt het ongeveer 25 graden. Daarbij staat een vrij stevige wind uit het (noord)oosten. Ook het weekend staat in het teken van veel zon.

Uitgebreide weersverwachting