*

Zoeken
  Zoeken met  
15.7 °C
ONO 3
 
files 7
2 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
wo 22 jun 2011, 05:30
|
lees voor

College A'dam in problemen door MuzyQ

Door Richard van de Crommert
AMSTERDAM -  De Amsterdamse wethouder Carolien Gehrels ligt zwaar onder vuur in de miljoenen verslindende soap rondom muziekmakerscentrum MuzyQ in stadsdeel Oost.

Wethouder Carolien Gehrels Wethouder Carolien Gehrels Foto: Frans van Zijst WFA

Opnieuw zijn er enkele geheime documenten over het hoofdpijndossier gekraakt. Daaruit blijkt dat het College van B&W van de hoofdstad heeft een pakket voorwaarden gesteld aan de aankoop van het pand.

Tot nu toe heeft Gehrels ontkend dat er een rol voor de centrale stad is geweest in het debacle. Alle schuld wil ze neerleggen bij stadsdeel Oost. Zo bezwoer Gehrels vorige week in de Amsterdamse gemeenteraad nog dat de centrale stad nauwelijks verantwoordelijkheid droeg, maar nu blijkt ze een doorslaggevende rol in het geheel te hebben. Vorige week lekten via Geenstijl.nl al vele vertrouwelijke documenten uit.

Nu blijkt dat het juist het Amsterdamse College van B&W geweest die zich al maanden intensief bemoeid heeft met het dossier. Zo stelde ze strenge voorwaarden aan stadsdeel Oost aan de aankoop van het pand door het stadsdeel. Niet alleen ging ze akkoord met de aankoop van het pand voor het bedrag van maximaal 26 miljoen euro. Daarnaast stelde het College als voorwaarde afscheid te nemen van de huidige exploitant. Dat gaat de stad miljoenen kosten.

Ook aan de afspraken die het stadsdeel daarover ging maken, wilde ze ter goedkeuring hebben voorgelegd. Op aanwijzing van Gehrels zijn aanpassingen doorgevoerd. Dat blijkt uit een tot nu toe vertrouwelijke brief aan het stadsdeel van 24 maart jongstleden. Uiteindelijk heeft het bestuur van stadsdeel Oost gewoon gedaan wat het door de gemeente Amsterdam is opgedragen.

,,Hieruit blijkt de betrokkenheid van het Amsterdamse College van B&W”, zegt Roderic Evans-Knaup van Red Amsterdam. ,,Daarmee kan de gemeenteraad een streep halen door de afspraken van de gemeente Amsterdam met het stadsdeel en kan wat ons betreft de aankoop worden opgeschort.”

De centrale rol van Gehrels is pikant omdat ze niet niet alleen wethouder Cultuur is, maar ook waarnemend wethouder Financiën. In die hoedanigheid schreef ze vorige week een brief over het hoofdpijndossier aan de raad. Door het debacle komt stadsdeel Oost waarschijnlijk financieel aan de grond. Gehrels belooft de Amsterdamse raad dat de gemeente Amsterdam zal overgaan tot verscherpt toezicht op het stadsdeel.


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!
Gerelateerde artikelen

Zonnig weekend

Zeist, 25 mei 2012 - Vandaag is de lucht te droog voor buien en ook stapelwolken kunnen niet ontstaan. In het binnenland wordt het ongeveer 25 graden. Daarbij staat een vrij stevige wind uit het (noord)oosten. Ook het weekend staat in het teken van veel zon.

Uitgebreide weersverwachting