*

Zoeken
  Zoeken met  
15.7 °C
ONO 3
 
files 6
2 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
ma 04 jul 2011, 14:06
|
lees voor

Rosenthal heeft vertrouwen in garanties Kabul

KABUL -  Minister Uri Rosenthal van Buitenlandse Zaken heeft vertrouwen in de garanties die de Afghaanse overheid geeft voor depolitietrainingsmissie in Kunduz. Hij heeft dat gezegd na gesprekken in Kabul met de Afghaanse president Hamid Karzai en de ministers van Binnenlandse en Buitenlandse Zaken.

Minister Uri Rosenthal. Minister Uri Rosenthal. Foto: ANP

„De politici hier zijn er volledig van op de hoogte. Ze zijn zich ten volle bewust van de condities en nemen die zeer serieus”, zei de minister na zijn bezoek tegen het ANP. „Ze weten het drommels goed”, aldus Rosenthal. „Ik ga er vanuit dat ook hier geldt: afspraak is afspraak.”

Rosenthal bezocht de politici om hen nogmaals te doordringen van het feit dat de agenten die door Nederlanders worden getraind niet mee mogen doen aan offensieve militaire acties. Dat houdt in dat ze alleen geweld mogen gebruiken om zichzelf en anderen te beschermen.

De voorwaarden die Nederland aan de politietrainingsmissie koppelt, zijn eerder al schriftelijk bevestigd door de Aghaanse overheid. Toch was het volgens Rosenthal goed om nogmaals met zijn Afghaanse collega's van gedachten te wisselen. Zo zei hij over de minister van Binnenlandse Zaken: „Ik hoef hem niet duidelijk te maken dat een goede training voor agenten van belang is. Hij sprak daar met bevlogenheid over.”

De voorwaarden van Nederland waren ook onderwerp van gesprek tijdens een bezoek aan het ISAF-hoofdkwartier in Kabul. De minister sprak daar onder meer met de Amerikaanse generaal David Petraeus, de vertrekkend bevelhebber van de buitenlandse troepen in Afghanistan, die stelde begrip te hebben voor de Nederlandse eisen.

Overigens was het de bedoeling om maandag een bezoek te brengen aan de Nederlandse missie in Kunduz, waar inmiddels al flink wat agenten en militairen aan het werk zijn. Maar het bezoek werd eerst uitgesteld wegens een verhoogde veiligheidsdreiging en later afgeblazen vanwege een kapot vliegtuig. Rosenthal zal op een later moment Kunduz alsnog bezoeken.

De minister is maandag doorgevlogen naar India, waar hij dinsdag een gesprek heeft met zijn Indiase ambtsgenoot. Woensdag praat hij in New Delhi over mensenrechten.


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!

Zonnig weekend

Zeist, 25 mei 2012 - Vandaag is de lucht te droog voor buien en ook stapelwolken kunnen niet ontstaan. In het binnenland wordt het ongeveer 25 graden. Daarbij staat een vrij stevige wind uit het (noord)oosten. Ook het weekend staat in het teken van veel zon.

Uitgebreide weersverwachting