*

Zoeken
  Zoeken met  
15.7 °C
ONO 3
 
files 6
2 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
wo 31 aug 2011, 11:19

Gemeente houdt powerboaten aan slakkengangetje

ALMERE -  De powerboatraces die komend weekeinde zouden worden gehouden op het Weerwater in Almere gaan niet door. De organisatie, Powerboat Holland, heeft van de gemeente wel een vergunning gekregen om de races te houden, maar niet de ontheffing om harder dan 8 kilometer per uur te varen. „We betreuren dat we dat niet hebben gezien”, liet een woordvoerder van de gemeente woensdag weten.

De powerboat Furnibo, bemand door de Belgen Hemelaer en Colpin. De powerboat Furnibo, bemand door de Belgen Hemelaer en Colpin. Foto: REUTERS
Bij de aanvraag voor de vergunning had de organisatie ook ontheffing moeten vragen voor de maximale snelheid die op het Weerwater geldt. „Maar dat hadden we zelf ook kunnen zien. Als je een vergunning afgeeft voor het houden van powerboatraces dan weet je dat er ook rekening moet worden gehouden met de snelheid. Met 8 kilometer per uur schiet het niet echt op.” De powerboten waarmee zou worden gevaren, halen snelheden van 60 tot 80 kilometer.
Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!

Zonnig weekend

Zeist, 25 mei 2012 - Vandaag is de lucht te droog voor buien en ook stapelwolken kunnen niet ontstaan. In het binnenland wordt het ongeveer 25 graden. Daarbij staat een vrij stevige wind uit het (noord)oosten. Ook het weekend staat in het teken van veel zon.

Uitgebreide weersverwachting