*

Zoeken
  Zoeken met  
15.7 °C
ONO 3
 
files 7
2 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
do 06 okt 2011, 14:02
|
lees voor

Das&Boom: natuur wordt ellende voor provincie

BEEK-UBBERGEN -  Het natuurbeleid, dat het Rijk grotendeels gaat overhevelen naar de provincies, wordt één grote ellende voor die bestuurslaag. Provincies kunnen Europese boetes ontvangen tot 200.000 euro per dag, omdat het Rijk jarenlang internationale verdragen niet is nagekomen. De ene provincie zal ook nog eens veel meer te lijden hebben dan de andere als er meer natuur is of er meer bedreigde dier- en plantensoorten leven.

Henk Bleker Henk Bleker Foto: ANP

Dat schrijft organisatie Das&Boom donderdag in een brief aan alle leden van Provinciale Staten. „Nederland is een ecologisch rampgebied”, aldus de organisatie uit Beek-Ubbergen.

Ook de Vogelbescherming heeft donderdag aan de bel getrokken over de plannen van staatssecretaris Henk Bleker. Deze organisatie maakt zich grote zorgen over de smienten en ganzen. Akkerbouwers lopen grote schade op door enorme aantallen overwinterende ganzen, die voor een deel al afgeschoten mogen worden. Er was een plan om de dieren te vergassen, maar daar is de Tweede Kamer tegen. Bleker heeft woensdag aan de Kamer laten weten dat hij met een nieuw voorstel komt, waarin ook staat beschreven hoeveel overlast de vogels nu precies veroorzaken, bijvoorbeeld op en rond Schiphol.

Bleker sloot onlangs een bestuursakkoord met de provincies over de verantwoordelijkheid voor natuurbeleid. De Tweede Kamer praat daar op 12 december over. Volgens Das&Boom „gooit Bleker een failliete boedel over de heg naar de provincies.” De Vogelbescherming kondigde aan actie te ondernemen tegen doden van grote aantallen ganzen, waarvoor de provincies ook verantwoordelijk worden.

Op grond van internationale verdragen is een land verplicht extra maatregelen te nemen als de natuur meer dan gemiddeld bedreigd is. Volgens de Vogelbescherming heeft Nederland voor de kolgans en de smient internationale verantwoordelijkheid, aangezien 50 tot 70 procent van deze dieren in Europa in Nederland overwintert. De Vogelbescherming noemt de nieuwe natuurwet dramatisch. Das&Boom roept provincies op niet in te stemmen met het bestuursakkoord, onderdeel van de wet.


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!

Zonnig weekend

Zeist, 25 mei 2012 - Vandaag is de lucht te droog voor buien en ook stapelwolken kunnen niet ontstaan. In het binnenland wordt het ongeveer 25 graden. Daarbij staat een vrij stevige wind uit het (noord)oosten. Ook het weekend staat in het teken van veel zon.

Uitgebreide weersverwachting