*

Zoeken
  Zoeken met  
22.0 °C
O 4
 
files 39
41 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
do 19 jan 2012, 07:52
|
lees voor

Internationals willen naar Amsterdam

AMSTERDAM -  Amsterdam is nog steeds in trek bij internationale bedrijven. Het afgelopen jaar hebben 118 nieuwe internationals zich gevestigd in de hoofdstad en omgeving. Dat maakte wethouder Carolien Gehrels (Economische Zaken) donderdag bekend. Een jaar eerder trok Amsterdam nog 122 buitenlandse bedrijven.

Carolien Gehrels Carolien Gehrels

De meeste nieuwkomers in de hoofdstad en omgeving zijn actief in de ICT, creatieve industrie en financiële en zakelijke dienstverlening. De nieuwe bedrijven leverden de stad 1231 nieuwe banen op.

Op 1 januari dit jaar hadden in totaal meer dan 2200 buitenlandse bedrijven een vestiging in de regio Amsterdam. Een kwart van die bedrijven heeft zijn hoofdkantoor in de hoofdstad. Uit gemeentelijke cijfers blijkt dat Amsterdam na Londen de meeste hoofdkantoren weet aan te trekken. In 2011 kwamen er 31 nieuwe hoofdkantoren bij.

Van de internationals die zich in 2011 in Amsterdam en omgeving vestigden, kwam de meerderheid (43) uit Noord-Amerika. Amsterdam is ook erg in trek bij ondernemers uit Azië (37) en Europa (35). Twee nieuwe bedrijven komen uit Australië, eentje kent zijn basis in Brazilië.

In 2009 en 2008 trokken beide jaren 105 nieuwe internationale bedrijven naar Amsterdam. In 2007 waren dat er 94 en een jaar eerder nog 86.


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!

Zonnig weekend

Zeist, 25 mei 2012 - Vandaag is de lucht te droog voor buien en ook stapelwolken kunnen niet ontstaan. In het binnenland wordt het ongeveer 25 graden. Daarbij staat een vrij stevige wind uit het (noord)oosten. Ook het weekend staat in het teken van veel zon.

Uitgebreide weersverwachting