Rusland sloot de grenzen al voor schapen en geiten, maar maandag werd bekend dat het virus in ons land ook is aangetoond bij twee runderen.
Bleker sprak vorige week met de Russische landbouwminister af, dat veterinaire experts uit Rusland en uit de landen waar het virus is aangetroffen, zich gaan buigen over de voedselveiligheid. Als dat niet leidt tot overeenstemming, wil hij de zaak op politiek niveau bespreken.
De Russische Voedsel- en Warenautoriteit zegt zich zorgen te maken over het gevaar van rundvlees uit ons land voor de volksgezondheid. Nederland zou binnen een week met overtuigende informatie moeten komen dat het virus niet gevaarlijk is voor de volksgezondheid, om een importstop te voorkomen.

© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Zeist, 25 mei 2012 - Vandaag is de lucht te droog voor buien en ook stapelwolken kunnen niet ontstaan. In het binnenland wordt het ongeveer 25 graden. Daarbij staat een vrij stevige wind uit het (noord)oosten. Ook het weekend staat in het teken van veel zon.
Uitgebreide weersverwachting
Sim Only € 0 | KPN
Relatie.nl Dating
Vakantie Dagdeals
Hete Huisvrouwen
EK '12 arrangementen
Erotische webwinkel
Ik vis pas als
Summersale Knaller!