*

Zoeken
  Zoeken met  
23.8 °C
O 4
 
files 35
28 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
vr 03 feb 2012, 20:00
|
lees voor

VVD: brevet van onvermogen van NS en Prorail

DEN HAAG -  Regeringspartij VVD vindt het „schandalig” dat op de eerste dag dat er sneeuw valt meteen het treinverkeer platligt. „Dit is een brevet van onvermogen van NS en Prorail”, aldus VVD-Tweede Kamerlid Charlie Aptroot.

De NS gaat nadenken over het 's nachts versturen van sms'jes omtrent storingen. De NS gaat nadenken over het 's nachts versturen van sms'jes omtrent storingen. Foto: ANP

Volgens hem was het begrijpelijk dat er vrijdagochtend een aangepaste dienstregeling werd aangekondigd, maar Aptroot vindt het onvoorstelbaar dat het zo uit de hand loopt. Hij wil volgende week een debat over het optreden van NS en Prorail met minister Melanie Schultz (Infrastructuur).

Jacques Monasch van de PvdA wil niet alleen opheldering over de vertragingen op het spoor, maar ook duidelijkheid van de minister over wat zij heeft gedaan om de automobilist 'uit de kou te houden'. „Is er voldoende gewaarschuwd, gestrooid? Zijn er voldoende noodmaatregelen getroffen?”, zo vraagt het Kamerlid zich af. Met SP en GroenLinks wil de PvdA dinsdagmiddag uiterlijk een brief van de minister over de toestanden.

Schultz liet vrijdag weten het nog geen tijd te vinden voor een eindbalans. „We moeten kijken wat de effecten zijn van de nieuwe methode die we nu volgen. De essentie daarvan is te voorkomen dat het treinverkeer totaal vastloopt.” De VVD-bewindsvrouw wees er ook op dat andere vormen van vervoer, zoals luchtvaart en wegverkeer, ook last hebben van de winterse omstandigheden.


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!
Gerelateerde artikelen

Zonnig weekend

Zeist, 25 mei 2012 - Vandaag is de lucht te droog voor buien en ook stapelwolken kunnen niet ontstaan. In het binnenland wordt het ongeveer 25 graden. Daarbij staat een vrij stevige wind uit het (noord)oosten. Ook het weekend staat in het teken van veel zon.

Uitgebreide weersverwachting