*

Zoeken
  Zoeken met  
17.8 °C
W 3
 
files 17
16 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
za 04 feb 2012, 11:46
|
lees voor

Ex-bestuurder Buma/Stemra klaagt PowNed aan

AMSTERDAM -  Jochem Gerrits, het opgestapt bestuurslid van auteursrechtenorganisatie Buma/Stemra sleept omroep PowNed voor het gerecht. Gerrits claimt dat hij in het programma PowNews ten onrechte als corrupt is neergezet.

De belangenbehartiger van Melchior Rietveldt in gesprek met bestuurslid Jochem Gerrits. De belangenbehartiger van Melchior Rietveldt in gesprek met bestuurslid Jochem Gerrits.

Dat kondigt Gerrits zaterdag aan in De Telegraaf. In een uitzending van PowNews van 30 november was een opgenomen telefoongesprek te horen tussen uitgever Gerrits en Rob Storm, een Rotterdamse boekhouder die als adviseur optreedt namens componist Melchior Rietveld. Die heeft een liedje gecomponeerd dat zonder zijn medeweten zou zijn te horen op miljoenen dvd's. Daardoor zou hij 1 miljoen euro zijn misgelopen. In het telefoongesprek was te horen dat Gerrits hem aanbood werk van de zaak te maken als hijzelf een derde van het uitbetaalde geld zou krijgen.

Volgens Gerrits is de beschuldiging volledig verzonnen en heeft PowNed het telefoongesprek gemanipuleerd. “De opname bleek op een meesterlijke manier verknipt en geplakt, zodat ik precies het tegenovergestelde leek te zeggen van wat ik werkelijk aan Storm had verteld”, zo zegt hij in De Telegraaf. Gerrits vermoedt dat er sprake is van een vooropgezet een-tweetje tussen het duo Rietveld-Storm en PowNed.

Lees het hele interview in de krant van vandaag.


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!

In het noorden buien

Zeist, 30 mei 2012 - Vanavond is het in de noordelijke helft van het land bewolkt en af en toe valt een bui. In de zuidelijke helft komen juist opklaringen voor en blijft het droog. Vannacht komen de minima rond 10 graden te liggen. Morgen veel bewolking, met vooral in het midden en noorden regen.

Uitgebreide weersverwachting