De Cito-toets bestaat uit 200 meerkeuzevragen op het gebied van taal, rekenen, wiskunde en studievaardigheden. Het onderdeel wereldoriëntatie is vast onderdeel van de Cito-toets, maar bijna 90 procent van de scholen neemt dit ook af.
Dit is het laatste schooljaar dat de Cito-toets in de huidige vorm wordt afgenomen. Vanaf volgend jaar wordt een centrale eindtoets voor taal en rekenen verplicht voor alle basisscholen. Dat is nu nog niet het geval. De toets wordt dan ook later in het jaar gedaan. Minister Marja van Bijsterveldt (Onderwijs) diende daar onlangs een wetsvoorstel voor in. Door de toets later in het jaar af te nemen, komt de minister tegemoet aan de wens van brancheorganisaties in het basis- en middelbaar onderwijs en ook veel ouders.
De Cito-toets wordt als een momentopname gezien, maar is wel bepalend voor het type onderwijs dat de leerling de jaren daarna gaat volgen. Omdat de Centrale Eindtoets vanaf volgend jaar in april wordt afgenomen, gaat het oordeel van de docent - die een leerling over het algemeen meerdere jaren heeft meegemaakt en daardoor een beter beeld heeft van zijn of haar kunnen - zwaarder meewegen.

© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Zeist, 25 mei 2012 - Vandaag is de lucht te droog voor buien en ook stapelwolken kunnen niet ontstaan. In het binnenland wordt het ongeveer 25 graden. Daarbij staat een vrij stevige wind uit het (noord)oosten. Ook het weekend staat in het teken van veel zon.
Uitgebreide weersverwachting
Sim Only € 0 | KPN
Relatie.nl Dating
Vakantie Dagdeals
Hete Huisvrouwen
EK '12 arrangementen
Erotische webwinkel
Ik vis pas als
Summersale Knaller!