*

Zoeken
  Zoeken met  
23.2 °C
ONO 4
 
files 34
35 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
di 07 feb 2012, 15:09
|
lees voor

Friese politie waarschuwt voor verlof

LEEUWARDEN -  De politie in Friesland heeft gewaarschuwd dat komend weekeinde mogelijk alle verloven worden ingetrokken. Het gaat om een 'voorwaarschuwing' voor het geval de Elfstedentocht doorgaat, bevestigde een woordvoerder dinsdag.

Foto: Anton Kappers NOVUM

„Er staat ook voor ons nog niets vast”, aldus de woordvoerder, „Maar iedereen moet er rekening mee houden dat het kán gebeuren. En dan moet iedereen aan het werk.”

Het gaat om zo'n groot evenement dat de politie enkele dagen voorbereidingstijd nodig heeft. „Daarvoor hebben we een draaiboek. Als de Elfstedentocht zaterdag of zondag wordt gehouden, kunnen we dat niet pas vrijdag uit de kast halen. Dat geldt ook voor heel veel materiaal dat we dan nodig zullen hebben.”

Voorzitter Wiebe Wieling van de Vereniging De Friesche Elf Steden verwacht minstens 1,5 miljoen bezoekers als de 'tocht der tochten' doorgaat. Het Friese politiekorps telt een kleine 1300 medewerkers, lang niet genoeg om zo'n evenement in goede banen te leiden. „We zullen dus ook een beroep moeten doen op Groningen en Drenthe en andere korpsen.”


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!

Zonnig weekend

Zeist, 25 mei 2012 - Vandaag is de lucht te droog voor buien en ook stapelwolken kunnen niet ontstaan. In het binnenland wordt het ongeveer 25 graden. Daarbij staat een vrij stevige wind uit het (noord)oosten. Ook het weekend staat in het teken van veel zon.

Uitgebreide weersverwachting