Dat blijkt uit een interview dat de NOS had met Joke de Kock, voorzitter van de NVVK, branchevereniging voor schuldhulpverlening. Volgens mevrouw De Kock zijn harde cijfers nog niet voorhanden, maar in de praktijk van alle dag blijkt dat schuldhulpverleners en deurwaarders constateren dat een een groeiend aantal mensen in korte tijd financieel flink erop achteruit is gegaan. Steeds meer mensen uit de middeninkomens melden zich bij de schuldhulpverlening. "Vaak woningbezitters met goede inkomens", aldus De Kock tegen de NOS.
De middeninkomens komen in de problemen door het verlies van werk, dalende huizenprijzen en hoge lasten, maar ook omdat bedrijven en instellingen steeds sneller incassobureaus inschakelen. Omdat ook bedrijven op zoek zijn naar geld, schakelen ze veel eerder dan vroeger deurwaarders in, aldus De Cock.
De schuldhulpverlening aan de middeninkomens is extra complex, aldus De Cock, omdat ze, anders dan de minima, niet gewend zijn zuinig te leven.
De hulpverleners worden inmiddels ook benaderd door bedrijven "Er komen bedrijven bij ons waar 10 procent van de werknemers loonbeslag heeft en zodoende zelf niet meer over hun volledige inkomen kunnen beschikken. Dat geeft stress, het ziekteverzuim stijgt en de productiviteit wordt er door aangetast", zegt De Kock tegen de NOS.
Volg De Telegraaf ook op Facebook, op Hyves en op Google+

© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Zeist, 29 mei 2012 - Het was prachtig weer tijdens de Pinksterdagen en de timing kon niet beter. Nu de Pinksterdagen voorbij zijn keert het weer terug naar normaal. De neerslagkans neemt geleidelijk toe en de temperatuur moet een flinke stap terug doen.
Uitgebreide weersverwachting
Sim Only € 0 | KPN
Relatie.nl Dating
Vakantie Dagdeals
Hete Huisvrouwen
EK '12 arrangementen
Erotische webwinkel
Ik vis pas als
Summersale Knaller!