De klacht is donderdag verzonden aan korpsbeheerder en burgemeester Arno Brok, zo heeft hun advocaat Tamara Buruma laten weten. De drie vinden dat ze onterecht zijn aangehouden en stellen alle aanwijzingen van de politie te hebben opgevolgd. „Ze wilden een dialoog aangaan over de traditie met het publiek. De intocht van Sinterklaas was een uitgelezen kans.”
Volgens de kunstenaars hebben zij spandoeken op aandringen van de politie ingeleverd, maar kunnen de T-shirts „moeilijk als orde-verstorend worden beschouwd”. „De gemeente had van te voren laten weten elke vorm van aandachttrekkerij aan te pakken. (...) Daarmee schuift de gemeente de vrijheid van meningsuiting veel te gemakkelijk aan de kant”, vindt Buruma.
De klacht heeft niet alleen betrekking op de aanhouding, maar ook op de behandeling op het politiebureau. Daar werden de klagers volgens eigen zeggen niet serieus genomen.

© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Zeist, 25 mei 2012 - Vandaag is de lucht te droog voor buien en ook stapelwolken kunnen niet ontstaan. In het binnenland wordt het ongeveer 25 graden. Daarbij staat een vrij stevige wind uit het (noord)oosten. Ook het weekend staat in het teken van veel zon.
Uitgebreide weersverwachting
Sim Only € 0 | KPN
Relatie.nl Dating
Vakantie Dagdeals
Hete Huisvrouwen
EK '12 arrangementen
Erotische webwinkel
Ik vis pas als
Summersale Knaller!