De Telegraaf
Zoeken
  Zoeken met  
 
10 °C
Z 2
 
files 0
0 km.
euro95
diesel
1,458
1,099
 
 

SNELNIEUWS

Zaterdag 21 november
zo 20 jul 2008, 09:14 | lees voor

Christennaturisten voortdurend bang

Stiekem naaktlopen uit angst voor verstoting

door Thijs Wartenbergh
ZEEWOLDE -  Naturisten die christen zijn, leven in doodsangst omdat ze bang zijn ontmaskerd te worden als naaktloper. Ze verliezen soms hun baan en worden door de kerk verstoten. Ze moeten daarom stiekem bloot kamperen en in hun blootje door de natuur wandelen.

Gelovigen grijpen naar de Bijbel om aan te tonen dat het niet past er onbetamelijk bij te lopen of wijzen simpelweg op de tien geboden, waarin staat dat je geen onkuisheid mag doen of begeren. Anderen verbinden naturisme met seks en wijzen naturisme daarom af. Weer anderen, zoals Leen, webmaster van de site voor christennaturisten, interpreteren de Bijbel anders. Hij durft niet met zijn achternaam in de krant, wat aangeeft dat angst overheerst bij christenen. "Er is nogal wat weerstand tegen met name de kerkdienst op naturistenpark Flevo Natuur in Zeewolde", zegt hij. "Je weet maar nooit wat er kan gebeuren." Hij haalt een van de Bijbelboeken, Genesis, met de bedoeling aan te tonen dat christen zijn en naaktlopen geen probleem hoeft te zijn. "God had Adam en Eva naakt geschapen en hij zei dat dit zeer goed was", meent de webmaster. "Ik ken echter situaties waarbij mensen hun baan verliezen en uit een geloofsgemeenschap verbannen worden. Ook de pastor en de voorganger die op Flevo Natuur een kerkdienst voor naturisten leiden, geven daar liever geen ruchtbaarheid aan."

Bisdom Vanuit bisdom Haarlem wordt verbaasd gereageerd. "Als je een kerkdienst bezoekt moet je minimaal netjes gekleed gaan", aldus een woordvoerder. "Naakt een dienst volgen is uit den boze. Zo'n bijeenkomst is in strijd met de meest elementaire regels voor eerbied die je behoort te tonen."

Gerard uit Urk, hij wil evenmin met achternaam in de krant, zegt grote problemen te hebben gehad met de Gereformeerde Kerk. Toen bekend werd dat hij graag naakt kampeerde, werd hem nadrukkelijk verzocht zondags niet meer naar de kerk te gaan. "Ik wil nu niets meer met de kerk te maken hebben", zegt hij. "Anderen beslissen kennelijk over de manier waarop ik me in mijn vrije tijd gedraag." Henk-Jan Kamerbeek van de Naturisten Federatie Nederland (NFN) kan zich indenken dat het geloof en naturisme op gespannen voet met elkaar leven. "Ik kan me er iets bij voorstellen", zegt hij. "Er is in het algemeen nogal wat onbegrip over naturisme en zeker bij de kerken in ons land." In ons land zijn er naar schatting twee miljoen naturisten.

Van hen zijn er 70.000 aangesloten bij de NFN. De blote kerkdienst, georganiseerd door de christelijke naturistensite Gan Eden en naturistenpark Flevo Natuur in Zeewolde, staat gepland voor zondag 28 september. Eind juni was er al eens een.

Plaats op:      Facebook    Plaats op eKudos    Plaats op MSN reporter    Plaats op Delicious    Plaats op Twitter

Kerstgroet aan de Ouderen
Kans op €3000,- !
Puzzel mee voor het goede doel en maak wekelijks kans op €3000,- !.
Michael Jackson Shirts