Prins zwicht voor druk
Willem-Alexander zag bui hangen
Sportief patatje
Beruchte pedo in Brazilië opgepakt
Toch geen pistool aan de bar
Levenslang voor spion voor Cuba
Jacht op winkeldieven geopend
Tientallen arrestaties bij rellen...
Opnieuw autobrand in Apeldoorn
Jongens overvallen 12-jarig meisje
IND´er schoot collega dood: 16 jaar
KPN: storing is voorbij
Schrijvers ontmoeten Paus
Gulle gift voor bos
Geen kinderbijslag voor 'stoute'...
Ban verwelkomt Van Rompuy
Geen hand bij rijexamen
Volendamse jeugd gokverslaafd
'EU moet met één mond spreken'
Spaarders DSB naar rechter
Onderzoek naar lerarenbeurs
Leeuwen doden tijger in dierentuin
Patient betaalt voor weigeren arts
Zorgen over terugkeer Leterme
CERN herstart deeltjesversneller
Toch rechtbank Alkmaar en Roermond
Van Rompuy populair in Japan
Italië klaar voor No Berlusconi Day
Doden Algerije bij voetbaleuforie
1,6 miljard minder...
Gelovigen grijpen naar de Bijbel om aan te tonen dat het niet past er onbetamelijk bij te lopen of wijzen simpelweg op de tien geboden, waarin staat dat je geen onkuisheid mag doen of begeren. Anderen verbinden naturisme met seks en wijzen naturisme daarom af. Weer anderen, zoals Leen, webmaster van de site voor christennaturisten, interpreteren de Bijbel anders. Hij durft niet met zijn achternaam in de krant, wat aangeeft dat angst overheerst bij christenen. "Er is nogal wat weerstand tegen met name de kerkdienst op naturistenpark Flevo Natuur in Zeewolde", zegt hij. "Je weet maar nooit wat er kan gebeuren." Hij haalt een van de Bijbelboeken, Genesis, met de bedoeling aan te tonen dat christen zijn en naaktlopen geen probleem hoeft te zijn. "God had Adam en Eva naakt geschapen en hij zei dat dit zeer goed was", meent de webmaster. "Ik ken echter situaties waarbij mensen hun baan verliezen en uit een geloofsgemeenschap verbannen worden. Ook de pastor en de voorganger die op Flevo Natuur een kerkdienst voor naturisten leiden, geven daar liever geen ruchtbaarheid aan."
Bisdom Vanuit bisdom Haarlem wordt verbaasd gereageerd. "Als je een kerkdienst bezoekt moet je minimaal netjes gekleed gaan", aldus een woordvoerder. "Naakt een dienst volgen is uit den boze. Zo'n bijeenkomst is in strijd met de meest elementaire regels voor eerbied die je behoort te tonen."
Gerard uit Urk, hij wil evenmin met achternaam in de krant, zegt grote problemen te hebben gehad met de Gereformeerde Kerk. Toen bekend werd dat hij graag naakt kampeerde, werd hem nadrukkelijk verzocht zondags niet meer naar de kerk te gaan. "Ik wil nu niets meer met de kerk te maken hebben", zegt hij. "Anderen beslissen kennelijk over de manier waarop ik me in mijn vrije tijd gedraag." Henk-Jan Kamerbeek van de Naturisten Federatie Nederland (NFN) kan zich indenken dat het geloof en naturisme op gespannen voet met elkaar leven. "Ik kan me er iets bij voorstellen", zegt hij. "Er is in het algemeen nogal wat onbegrip over naturisme en zeker bij de kerken in ons land." In ons land zijn er naar schatting twee miljoen naturisten.
Van hen zijn er 70.000 aangesloten bij de NFN. De blote kerkdienst, georganiseerd door de christelijke naturistensite Gan Eden en naturistenpark Flevo Natuur in Zeewolde, staat gepland voor zondag 28 september. Eind juni was er al eens een.
© 1996-2009 Uitgeversmaatschappij De Telegraaf B.V., Amsterdam. Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
1. Gratis Blackberries
Subsidie en 6% BTW
Wil jij mij nu live zien?
Single ?
Stedentrip Istanbul
YummY, 18+ X X X
Kim Holland exclusief
Win € 2.500,-
Nieuwe auto kopen?
Holiday on Ice
Afvallen voor € 19,99 p.w. beinshape.nl
Valt je Lijfrente vrij?
Claim hier je domeinnaam nu het nog kan!
Win gratis kaarten voor
Klik hier ! Alles over
Puzzel mee voor het goede doel en maak wekelijks kans op €3000,- !.
