*

Zoeken
  Zoeken met  
 
-5 °C
O 3
 
files 0
0 km.
euro95
diesel
1,772
1,476
 
 
di 23 sep 2008, 05:30 | lees voor

Links Rotterdam wil Gaza als zusterstad

door Joost de Haas
ROTTERDAM -  Linkse partijen willen Rotterdam tot zusterstad benoemen van Gaza, het bolwerk van de Palestijnse terreurbeweging Hamas.

Anja Meulenbelt Anja Meulenbelt Foto: Dijkstra BV

Het initiatief is afkomstig van de SP en GroenLinks in de Rotterdamse gemeenteraad en wordt ondersteund door een flink deel van de PvdA-fractie. De Gazastrook staat bekend als 'Hamasistan' sinds de machtsovername door de radicaalislamitische beweging, die uit is op de vernietiging van Israël. Hamas is door de Europese Unie en de VS op de zwarte lijst van terroristische organisaties geplaatst.

De SP organiseert vanavond in samenwerking met GroenLinks, de PvdA-actiegroep 'Doorbreek de Stilte' en het Palestina Komitee Rotterdam een discussie over het plan. De linkse politici willen hiermee 'de laatste fase inluiden van de actie om Rotterdam zusterstad te maken van Gaza', aldus de SP.

De PvdA-groep, die het plan steunt, bestaat onder andere uit voormalig Eerste Kamerlid Erik Jurgens en oud-minister Hedy d'Ancona. Schrijfster en Eerste Kamerlid Anja Meulenbelt maakt zich namens de SP sterk om Hamas uit het internationale isolement te halen.


Weekendabonnement
Weekendabonnement?
Met bloemen geef je gevoel. Geef mee en win!


Logospel De Telegraaf