Volgens de inspectie raken de meeste slachtoffers verstrikt in een band en stikten. In andere gevallen overleden mensen als gevolg van een val, bijvoorbeeld nadat ze over een bedhek klommen.
Dat er dit jaar al zeven dodelijke slachtoffers zijn van het fixeren (vastbinden) is overigens opmerkelijk veel. "Normaal zijn dat gemiddeld twee gevallen per jaar", zegt woordvoerder Wouter van der Horst. Een verklaring voor de stijging kan de IGZ nog niet geven, meldt de Brabantse krant.
Om ongelukken te voorkomen hebben twee bedrijven in Tilburg de Rescue Box op de markt gebracht. Het kastje bevat een mes en sleuteltje waarmee een fixatie-band in geval van nood kan worden losgemaakt, zonder het risico iemand te verwonden.
De Tweede Kamer wil opheldering over het vastbinden van cliënten in zorginstellingen. De Kamer debatteert volgende week over het vastbinden van onrustige patiënten, bijvoorbeeld demente bejaarden. Vorige week meldde de Inspectie voor de Gezondheidszorg (IGZ) nog strenger te gaan toezien op het vastbinden van cliënten. De inspectie stelde vast dat zich daarbij (dodelijke) ongevallen voordoen die te vermijden waren geweest.

© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Zeist, 25 mei 2012 - Vandaag is de lucht te droog voor buien en ook stapelwolken kunnen niet ontstaan. In het binnenland wordt het ongeveer 25 graden. Daarbij staat een vrij stevige wind uit het (noord)oosten. Ook het weekend staat in het teken van veel zon.
Uitgebreide weersverwachting
Sim Only € 0 | KPN
Relatie.nl Dating
Vakantie Dagdeals
Hete Huisvrouwen
EK '12 arrangementen
Erotische webwinkel
Ik vis pas als
Summersale Knaller!