*

Zoeken
  Zoeken met  
 
-2 °C
NO 2
 
files 4
3 km.
euro95
diesel
1,768
1,476
 
 
vr 26 sep 2008, 05:30 | lees voor

Vleeseters hebben meer kans op mrsa

door Bram van der Heijden
AMSTERDAM -  Vleeseters lopen groter risico besmet te worden met de ziekenhuisbacterie mrsa, omdat boeren hun vee steeds meer antibiotica toedienen.

Dat stelt Dick Mevius van het Centraal Veterinair Instituut. De Gezondheidsraad waarschuwde in 1998 al voor de risico's voor de volksgezondheid van het massale gebruik van antibiotica in de veehouderij. Gebruik van meer ziekteremmers zorgt voor meer zogeheten mrsa-bacteriën die dodelijk kan zijn.

De afgelopen jaren woedde een stevige discussie over hoe het toepassen van antibiotica in de intensieve veehouderij kan worden teruggedrongen. "Daarom vind ik het ook zo opvallend, omdat nu in de praktijk blijkt dat er dus alleen maar meer medicijnen aan de dieren worden toegediend", stelt Mevius van het Centraal Veterinair Instituut, onderdeel van de Universiteit Wageningen.

Volgens het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu kan een mrsa-infectie leiden tot etterende wonden en ernstige ontstekingen, zoals bijvoorbeeld een longontsteking. Ook kunnen organen erdoor beschadigd raken. In het ergste geval kan zo'n infectie de dood tot gevolg hebben. Minister Verburg van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit heeft al aangekondigd duidelijke afspraken met de sector te gaan maken de komende maanden.


Weekendabonnement
Weekendabonnement?
Met bloemen geef je gevoel. Geef mee en win!


Logospel De Telegraaf