De stemming onder werkgevers en vakbeweging was voorafgaand aan het overleg optimistisch. De verwachting is dat de vakbonden tijdens het overleg loonmatiging toezeggen in ruil voor maatregelen van het kabinet om de koopkracht op peil te houden.
Balkenende en zijn bewindslieden werden door de vakcentrale FNV met snoepgoed ontvangen onder het motto: „Zo, dan hebben we het zoet in ieder geval binnen.” Terwijl de FNV aan het uitdelen was, stelde voorzitter van ondernemersvereniging VNO-NCW Bernard Wientjes vast dat dit het kabinet „toch zachtmoedig moet stemmen”.
Volgens minister Piet Hein Donner van Sociale Zaken geeft het warme welkom kracht voor de goede samenwerking. Donner maakte maandag al bekend dat het kabinet extra maatregelen neemt om minima, chronisch zieken en gehandicapten tegen inkomensachteruitgang te beschermen. Ook komt hij nog met een AOW-tegemoetkoming voor ouderen.
© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Telfort Sim Only
Hete Huisvrouwen
Erotische webwinkel
Simpel Sim Only Abonnement
Nu bij neckermann.com
Autoverzekering
Win en verras iemand
Boek je zomervakantie
Last minute Gambia
Spectaculinair genieten
Nu € 4 korting op
Winterbanden